Zachráněný slon Raju má nový domov. Ztratil ale víru v lidi

pej
10. 7. 2014 12:24
Příběh slona, který se při svém osvobození rozplakal štěstím, dojal nejenom jeho zachránce, ale miliony lidi z celého světa. V novém domově teď našel i sloní kamarádku s podobným osudem.
Takový byl život slona Raju v otroctví. | Video: YouTube

Mathura (Indie) - Smutný příběh slona Raju má šťastný konec. Po padesátiletém utrpení našel útočiště ve sloní rezervaci Elephant Conservation and Care Centre fungující pod záštitou organizace na ochranu zvířat Wildlife SOS. Tady začal žít nový život.

Slon Raju
Slon Raju | Foto: Press People

V novém příbytku nalezl navíc sloní kamarádku Phoolkali, kterou postihl podobný osud. Slonice byla před dvěma roky zachráněná z opuštěného skladu, kde byla držena o hladu ve tmě.

Pěti a půl tunový Raju zbavený řetězů je podle veterináře Yaduraje Khadpekara z organizace Wildlife SOS v dobré kondici a s chutí už po příjezdu povečeřel manga, banány a sušenky. Drastické zacházení jeho předchozích majitelů na něm ale zanechalo následky. "Ztratil víru v lidi," tvrdí pečovatelé.

Zotavení potrvá půl roku

Momentálně se zaměstnanci rezervace zaměřili na ošetřování zranění způsobených železnými ostnatými pouty, které měl připevněné na noze.

"Jeho zranění vyžadují velkou veterinární péči a ještě dlouho potrvá, než bude absolutně zdravý. Kvůli tomu, co si vytrpěl, bude obzvlášť příštích šest měsíců náročných," řekl Yaduraj Khadpekar.

Slon Raju byl zachráněn v pátek 4. července. Padesát let sloužil jako prostředek obživy svým majitelům, kteří ho vystavovali u kostela jako turistickou atrakci. Po četných námitkách a protestech od kolemjdoucích i místních úřadů vyslala londýnská organizace na ochranu zvířat Wildlife SOS záchranný tým. Ten ho během noci osvobodil ze zajetí, podle přítomný se Raju štěstím rozplakal.   

 

Právě se děje

Další zprávy