Prodal restauraci. Chce zaplatit léčbu rakoviny své servírce

jaz
9. 1. 2014 5:00
Texaský restauratér Michael De Beyer se rozhodl prodat svůj podnik, když mu jeho zaměstnankyně oznámila, že má rakovinu. Chce jí totiž zaplatit léčbu, protože servírka nemá pojištění.
Brittany Mathis
Brittany Mathis | Foto: youtube

Devatenáctiletá Brittany Mathis vyhledala lékaře kvůli vyrážce na noze. V nemocnici podstoupila testy na špatnou srážlivost krve. Magnetická rezonance ale odhalila nádor na mozku.

Se svým zdravotním stavem se svěřila i zaměstnavateli Michaelu De Beyerovi, který pochopil, v jak nelehké situaci se jeho servírka bez pojištění nachází, a rozhodl se ji finančně vypomoci.

"Opravdu si myslím, že je to úžasné požehnání a nemůžu dostatečně poděkovat jemu a jeho rodině. Nikdy jsem si nemyslela, že by někdo tohle udělal a on to udělal a to mne opravdu těší," řekla Brittany serveru KHOU.com.

Majitel prodal restauraci, aby pomohl své zaměstnankyni
Majitel prodal restauraci, aby pomohl své zaměstnankyni | Video:

Aby mohl Michael Brittany léčbu zaplatit, musel prodat svou restauraci, kterou vlastní už víc jak sedmnáct let.

Rozhodnutí ale nebylo vůbec těžké. Cítil morální povinnost vůči dívce a věděl, že něco musí podniknout.

Podnikatel odhaduje cenu své restaurace na dva miliony dolarů. Prodeje nelituje, a jak se svěřil médiím, těší se, že stráví více času se svou rodinou. 

 

Právě se děje

před 17 minutami

Kvůli vážné dopravní nehodě je obousměrně přerušený provoz na Pražském okruhu u Modletic

Kvůli vážné dopravní nehodě je obousměrně přerušený provoz na Pražském okruhu u Modletic. U sjezdu z dálnice D1 se ve směru na Ruzyň srazilo nákladní auto s dodávkou. Před místem nehody se tvoří kolona. Vplývá to z informací pražské policie a na dopravním webu Ředitelství silnic a dálnic.

Nehoda se stala kolem 07:15 na 77. kilometru Pražského okruhu. "Probíhá vyprošťování osoby. Doprava je zastavena v obou směrech a okruh je neprůjezdný," uvedla na twitteru police. Její mluvčí Jan Rybanský doplnil, že orientační dechová zkouška u řidičů byla negativní.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Provoz na dálnici D1 přerušila na 169. kilometru nehoda kamionu, tvoří se dlouhé kolony

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 je kvůli nehodě kamionu z pondělního večera stále přerušen a v obou směrech se tvoří dlouhé kolony. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic a policie. Doprava je z dálnice odkláněna mezi exity 168 a 178. I objízdná trasa je ale podle policie přetížená. Policie původně v noci na dnešek na Twitteru informovala o obnovení provozu na D1, ale zprávu pak smazala a vydala nové informace.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek. V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie v úterý ráno na Twitteru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy