Prodal restauraci. Chce zaplatit léčbu rakoviny své servírce

jaz
9. 1. 2014 5:00
Texaský restauratér Michael De Beyer se rozhodl prodat svůj podnik, když mu jeho zaměstnankyně oznámila, že má rakovinu. Chce jí totiž zaplatit léčbu, protože servírka nemá pojištění.
Brittany Mathis
Brittany Mathis | Foto: youtube

Devatenáctiletá Brittany Mathis vyhledala lékaře kvůli vyrážce na noze. V nemocnici podstoupila testy na špatnou srážlivost krve. Magnetická rezonance ale odhalila nádor na mozku.

Se svým zdravotním stavem se svěřila i zaměstnavateli Michaelu De Beyerovi, který pochopil, v jak nelehké situaci se jeho servírka bez pojištění nachází, a rozhodl se ji finančně vypomoci.

"Opravdu si myslím, že je to úžasné požehnání a nemůžu dostatečně poděkovat jemu a jeho rodině. Nikdy jsem si nemyslela, že by někdo tohle udělal a on to udělal a to mne opravdu těší," řekla Brittany serveru KHOU.com.

Majitel prodal restauraci, aby pomohl své zaměstnankyni
Majitel prodal restauraci, aby pomohl své zaměstnankyni | Video:

Aby mohl Michael Brittany léčbu zaplatit, musel prodat svou restauraci, kterou vlastní už víc jak sedmnáct let.

Rozhodnutí ale nebylo vůbec těžké. Cítil morální povinnost vůči dívce a věděl, že něco musí podniknout.

Podnikatel odhaduje cenu své restaurace na dva miliony dolarů. Prodeje nelituje, a jak se svěřil médiím, těší se, že stráví více času se svou rodinou. 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

UEFA odložila kvůli koronaviru červnové reprezentační zápasy

Evropská fotbalová unie UEFA odložila kvůli pandemii nového typu koronaviru všechny červnové mezistátní zápasy. Hrát se mimo jiné mělo play off o postup na evropský šampionát, který byl už dříve přesunut na příští rok. Většina národních týmů včetně české reprezentace dosud neměla na červen určené konkrétní soupeře.

UEFA po dnešní videokonferenci s generálními sekretáři všech 55 členských zemí také prodloužila přerušení evropských pohárů - Ligy mistrů a Evropské ligy, a to až do dalšího oznámení. Výkonný výbor unie pak úplně zrušil květnové mistrovství Evropy fotbalistů do 17 let a červencové Euro hráček do 19 let.

Další zprávy