Láska za časů chudoby. Příběh dvou bezdomovců inspiruje svět

3. 3. 2014 17:30
Seznámili se v útulku pro bezdomovce, kde se rozhodli společně změnit své životy. Našli si práci, vzali se a nyní pomáhají ostatním.
Ressurrection a Deven v jejich svatební den
Ressurrection a Deven v jejich svatební den | Foto: Facebook Glory Soldiers Global

Washington – Američanka Ressurrection Graves potkala svého vyvoleného Devena ve washingtonském útulku pro bezdomovce, kam se dostala po třech letech na ulici.

Ze začátku nebrala vztah vážně a chtěla si najít práci a lepší bydlení. Netrvalo však dlouho a díky společně ušetřeným penězům se mohli oba dva z útulku odstěhovat.

Deven si našel práci na plný úvazek a neváhal se finančně postarat o Ressurrection. Když ji požádal o ruku, ani na minutu neváhala. Svatbu naplánovali na 28. srpna 2013 a místo tradiční oslavy vyrazili do jednoho z washingtonských parků za místními bezdomovci.

Láska chudobu přenáší

Manželé spolu rovněž založili neziskovou organizaci s názvem Glory Soldiers Global, která se jednak snaží ulehčit život lidem bez domova a zároveň pomáhá dětem, které se staly oběťmi sexuálního zneužívání.

Ressurrection Graves vypráví svůj životní příběh
Ressurrection Graves vypráví svůj životní příběh | Video: YouTube

"Když jsem žila na ulici, uvědomila jsem si, že existuje úzký vztah mezi sexuálním zneužíváním dětí a bezdomovectvím v dospělosti. Oboje jsem zažila a nikdy jsem si neuvědomila, jak úzce je to propojeno," svěřila se Ressurrection pro Today.com.  

V rámci šíření osvěty objíždí manželé vysoké školy po celé zemi, kde se snaží upozornit na problémy se sexuálním zneužíváním. Jejich společné úsilí se rovněž stalo i předmětem několika publikací. Zanedlouho má vyjít i autobiografie, kterou napsala Ressurrection.

 

Právě se děje

Další zprávy