Když přání pomáhá. Velikonočenky vybírají na dobrou věc

hrz
23. 3. 2015 17:27
Vánoční přání a novoročenky chodí do soukromé či firemní pošty po tuctech. Pomalu se ale začínají prosazovat také velikonoční přání, která pomůžou dobré věci.
Jedna z Velikonočenek.
Jedna z Velikonočenek. | Foto: Antipol

Brno – Před Vánocemi se lidem na pracovním stole a ve firemní poště hromadí desítky novoročenek. Letos tam možná najdou i tzv. velikonočenku, tedy přání k Velikonocům.

Sadu charitativních velikonočenek vyrobila i brněnská agentura Antipol. Jejich koupí se přispěje na pomoc handicapovaným.

"Před dvěma roky nás napadlo, že by firmy mohly oslovovat své zákazníky a zaměstnance s přáníčkem nejen k Novému roku, ale i k Velikonocům,“ říká Zdeňka Šárka Šnajdrová z Antipolu. "Nejdřív jsme váhali, ale rok na to mi přišla první velikonočenka, a tak jsem zbystřila."

A letos se rozhodli s velikonočními přáními prorazit na trh. "Od prvního roku prodeje si nic velkého neslibujeme. Hlavním cílem je dostat naše ne zcela tradiční velikonočenky do povědomí firemních manažerů," nastiňuje ambice.

Výtěžek z prodeje velikonočních přání půjde na podporu činnosti grafického studia Maturus, které vzniklo díky iniciativě Jedličkova ústavu a které nabízí absolventům tohoto zařízení a talentovaným lidem s handicapem šanci uplatnit se v běžném pracovním prostředí

Případný "hubený“ první rok by brněnskou agenturu neznervóznil. Pomalý rozjezd zná například u prodeje charitativních novoročenek, jehož výtěžek jde na Konto Bariéry. "Na začátku si nás všimlo pár firem, v loňském roce jsme se dostali obratem téměř k jednomu milionu korun," říká Šnajdrová.

Proč by měly firmy sáhnout po velikonočenkách? "Za vším podnikáním jsou lidé, ať už to jsou to obchodní partneři, klienti nebo zaměstnanci, vždy to jsou v první řadě lidé. A je skvělé dát najevo, že si jich podnikatel váží, že má radost ze spolupráce, chce udělat radost i jim a chce jim popřát v takový pěkný den,“ dodává Zdeňka Šárka Šnajdrová.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy