Když přání pomáhá. Velikonočenky vybírají na dobrou věc

hrz
23. 3. 2015 17:27
Vánoční přání a novoročenky chodí do soukromé či firemní pošty po tuctech. Pomalu se ale začínají prosazovat také velikonoční přání, která pomůžou dobré věci.
Jedna z Velikonočenek.
Jedna z Velikonočenek. | Foto: Antipol

Brno – Před Vánocemi se lidem na pracovním stole a ve firemní poště hromadí desítky novoročenek. Letos tam možná najdou i tzv. velikonočenku, tedy přání k Velikonocům.

Sadu charitativních velikonočenek vyrobila i brněnská agentura Antipol. Jejich koupí se přispěje na pomoc handicapovaným.

"Před dvěma roky nás napadlo, že by firmy mohly oslovovat své zákazníky a zaměstnance s přáníčkem nejen k Novému roku, ale i k Velikonocům,“ říká Zdeňka Šárka Šnajdrová z Antipolu. "Nejdřív jsme váhali, ale rok na to mi přišla první velikonočenka, a tak jsem zbystřila."

A letos se rozhodli s velikonočními přáními prorazit na trh. "Od prvního roku prodeje si nic velkého neslibujeme. Hlavním cílem je dostat naše ne zcela tradiční velikonočenky do povědomí firemních manažerů," nastiňuje ambice.

Výtěžek z prodeje velikonočních přání půjde na podporu činnosti grafického studia Maturus, které vzniklo díky iniciativě Jedličkova ústavu a které nabízí absolventům tohoto zařízení a talentovaným lidem s handicapem šanci uplatnit se v běžném pracovním prostředí

Případný "hubený“ první rok by brněnskou agenturu neznervóznil. Pomalý rozjezd zná například u prodeje charitativních novoročenek, jehož výtěžek jde na Konto Bariéry. "Na začátku si nás všimlo pár firem, v loňském roce jsme se dostali obratem téměř k jednomu milionu korun," říká Šnajdrová.

Proč by měly firmy sáhnout po velikonočenkách? "Za vším podnikáním jsou lidé, ať už to jsou to obchodní partneři, klienti nebo zaměstnanci, vždy to jsou v první řadě lidé. A je skvělé dát najevo, že si jich podnikatel váží, že má radost ze spolupráce, chce udělat radost i jim a chce jim popřát v takový pěkný den,“ dodává Zdeňka Šárka Šnajdrová.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy