Čtyřletá dívka chce potěšit chudé a opuštěné děti. Pošle jim stovky vánočních dárků

Magazín Magazín
19. 10. 2020 11:06
Čtyřletá Pippa Jacksonová se strachovala, že její vrstevníci z dětských domovů, sirotčinců a azylových domů pro matky samoživitelky nedostanou vánoční dárky. Proto se pustila do ambiciózního projektu, který má za cíl o Vánocích potěšit kolem dvou set dětí žijících v materiální nouzi.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: iStock

Čtyřletá dívka z města St Austell v anglickém Cornwallu se jednou v noci probudila ze zlého snu. Děti, které neměly takové štěstí jako ona a skončily bez rodičů nebo v neúplné rodině zasažené chudobou, v její noční můře nedostaly k Vánocům žádné dárky.

"Pippu to vyděsilo a rozhodla se sama pomoct, aby se nic podobného ve skutečnosti nepřihodilo. Má srdce ze zlata," prozradila britskému listu The Independent dívčina matka Kadie Jacksonová.

Balíčky s dárky Pippa už nyní vlastnoručně vyrábí. Obdarovaní v nich najdou třeba čepice, rukavice a šály, aby se v zimě mohli zabalit do něčeho teplého, ale i deskové hry, míče nebo barevné tužky. Společně s matkou Pippa uspořádala ve svém sousedství sbírku, do které přispívají rodiny jejích kamarádů i příbuzní.

"Kromě praktických věcí přidáme do každého balíčku i nějaké roztomilé drobnosti, které děti pobaví, třeba prdící polšťářky. Balíčky rozdělíme podle věku a podle toho, jestli jsou v nich dárky pro kluky, nebo pro holky. Pippa jich chce rozeslat 200, takže budu muset asi dost zabrat," pousmála se dívčina matka.

Pokud budou lidé dost přispívat, hodlá se svou dcerou rozdat dárků klidně i víc. "Zatím jsou všichni neuvěřitelně štědří. Ke sbírce se přidalo i několik místních obchodů a další by mi měly něco poslat už příští týden. Pippa by chtěla ideálně pomoct všem dětem, které to potřebují. Chystáme se navštívit sirotčince, domovy dětí i azylové domy pro matky samoživitelky," dodala Kadie Jacksonová.

Mohlo by vás zajímat: Nemít děti je stigma. Chystám se na sterilizaci, nebyla bych šťastná, říká Šrubařová

Když jsem to řekla veřejně, chodily mi vulgární zprávy. Psali mi, že jsem blbá a sobecká a že si to určitě rozmyslím, líčí Nikola Šrubařová. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy