Babička ve formě: V 76 letech předcvičuje sousedům v karanténě

Magazín Magazín
15. 5. 2020 15:00
Každý den po dobu 40 minut pomáhá argentinská učitelka tělesné výchovy pročistit hlavu a procvičit svaly svým sousedům při nucené karanténě.
Babička ve formě: V 76 letech předcvičuje sousedům v karanténě | Video: Associated Press

Jednoduché pohyby předvádí Irma Mogilevsky v Buenos Aires na centrálním nádvoří, které obklopují čtyři patra bytů s širokými balkony.

Sousedé kromě udržení kondice oceňují i prohloubení sousedských vztahů a Irmě na Instagramu přibylo za poslední tři týdny sedm tisíc fanoušků. Cvičení denně věnuje necelou hodinu.

"Musím furt něco dělat a už jsem dlouho v důchodu. Pozvala jsem lidi na WhatsAppu a oni se zkrátka připojili," řekla žena. S kurzy začala už 20. března a doufá, že sousedům vydrží nadšení i po skončení karantény a budou spolu cvičit dál.  

 

Právě se děje

před 52 minutami

Ekonomika EU i eurozóny vzrostla nejrychleji od roku 1995

Ekonomika Evropské unie se ve třetím čtvrtletí částečně zotavila z koronavirového propadu, hrubý domácí produkt (HDP) se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 12,1 procenta. V prvním rychlém odhadu to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. Podobně v zemích eurozóny ekonomika vzrostla o 12,7 procenta. Je to nejvýraznější vzestup od roku 1995, kdy se tento údaj začal sledovat.

Ve druhém čtvrtletí se ekonomika EU propadla kvůli koronaviru o 11,4 procenta. V eurozóně se HDP snížil o 11,8 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy