Dívku z Milionáře chtěl otec prodat šejkovi

Report
20. 4. 2009 11:50
Bombaj - Představitelka jedné z hlavních rolí oscarového trháku Milionář z chatrče byla na prodej. Cena za devítiletou indickou dívku? Půl milionu dolarů.
Rubina Ali slavila obří úspěch. Její otec ho prý chtěl náležitě zpeněžit
Rubina Ali slavila obří úspěch. Její otec ho prý chtěl náležitě zpeněžit | Foto: Reuters

Britský bulvární deník News of the World tvrdí, že se otec malé Rubiny Ali pokoušel svou dceru prodat reportérům tohoto listu.

Ti se vydávali za zámožnou rodinu z Dubaje, která hledá dítě k adopci.

Rubina Ali pocházející z chudého bombajského slumu ztvárnila dětskou roli Latiky, osudovou dívku hlavního hrdiny Džamala Málika, který zázračně triumfoval v indické verzi soutěže Chcete být milionářem?.

Snad i díky úspěchu filmu oceněného osmi Oscary si její otec Rafík Kureši při schůzce s převlečenými reportéry řekl o 557 tisíc dolarů.

V pozdějších vyjádřeních ale otec popřel, že by chtěl svoji dceru prodat.

"Chtěli na mě nastražit past a vzít mi mé dítě. Nevím, kdo za tím stojí," tvrdil Kureši.

Prodával i strýc

Bulvární novináři si ale ze schůzky v jednom z bombajských hotelů pořídili videozáznam a na něm otec dívky říká údajně něco zcela jiného.

O osudu devítileté Rubiny Ali rozhodoval společně se svým švagrem a dívčiným strýcem Rajanem Morem.

"Pokud ji chcete adoptovat, můžeme se o tom bavit. Její rodiče by ale v takovém případě žádali náležitou kompenzaci," měl pronést dívčin strýc.

Otec Rafík Kureši přitakal. "Jakou částku schválí Rajan, takovou přijmeme," řekl údajně. Oba muži prý novinářům zdůrazňovali, že se zajímají o dívčinu budoucnost.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy