Dcera Luka Perryho zažívá na internetu šikanu, málo smutní. Nechte mě být, vzkazuje

Magazín Magazín
14. 3. 2019 10:59
Dcera zesnulého amerického herce Luka Perryho se stala terčem kritiky lidí na internetu za to, že údajně dostatečně nesmutnila kvůli ztrátě svého otce. "Ano, trpím, jsem smutná a pláču kvůli tomu, co se stalo mému otci. Je to to nejhorší, co se mi zatím v životě přihodilo. Ale nebudu sedět v pokoji a plakat ve dne a v noci, dokud se internetu nebude zdát, že už můžu dělat i něco jiného," napsala Sophie na Instagramu vzkaz všem kritikům.
Luke Perry se svou dcerou Sophie.
Luke Perry se svou dcerou Sophie. | Foto: Profimedia.cz

Sophie Perryová, dcera hollywoodského herce Luka Perryho a herečky Rachel Sharpové, se ocitla pod drobnohledem zejména po smrti slavného otce. "O tuhle pozornost jsem se neprosila. Nechtěla jsem se ocitnout ve světle virtuálních reflektorů," napsala mimo jiné s tím, že nebude dělat to, co by si někteří přáli.

Osmnáctiletá Perryová napsala, že by si její otec nepřál, aby celé dny vysedávala doma a usedavě plakala. "Takže vy, kteří mě haníte za má slova, šatník, nebo co je horšího - za můj smutek, udělejte nám oběma laskavost a přestaňte mě sledovat," dodala. 

Luke Perry zemřel minulý týden poté, co jej o týden dříve postihla v kalifornském domě silná mozková mrtvice. Jeho dcera byla tou dobou v Malawi a vrátila se chvíli před otcovou smrtí zpět do Kalifornie. 

Jen pár dní poté, co na svém instagramovém účtu oplakávala otce, přidala na Mezinárodní den žen fotku se svou matkou a označila ji za "nejdrsnější, nejmilejší a nejskvělejší ženu". 

Perry se oženil se Sharpovou v roce 1993, o deset let později se však rozvedli. Mají spolu dvě děti, kromě Sophie ještě syna Jacka, který je wrestlerem. Hollywoodský herec se proslavil především rolí Dylana McKaye v seriálu Beverly Hills 90210, který se v USA vysílal mezi lety 1990 a 2000.

Hrál však i v mnohých filmech, například asistenta archeologa ve snímku Pátý element, svůj hlas propůjčil i komiksovému thrilleru Neuvěřitelný Hulk. V posledních letech si zahrál v televizním seriálu Tělo jako důkaz. Od roku 2017 až do své smrti hrál v seriálu Riverdale. 

 

Právě se děje

před 44 minutami

V Chorvatsku jsou i čtvrt století po válce desítky tisíc nevybuchlých min

V Chorvatsku jsou 24 let po skončení válečného konfliktu stále místa o celkové ploše 355 čtverečních kilometrů, kde hrozí miny. V těchto oblastech se nachází více než 30 tisíc min a také velké množství další nevybuchlé munice. Podle agentury HINA to řekl ministr životního prostředí Tomislav Ćorić.

Ministr tato čísla uvedl v souvislosti s podpisem dohody, která dokládá, jak značné finanční prostředky je potřeba vynaložit na likvidaci takového nebezpečného pozůstatku války. Na základě uvedeného dokumentu by měla být vynaložena v přepočtu téměř miliarda korun na projekt odminování a ochranu lesů jen v regionu Licko-senjské a Zadarské župy.

Projekt se týká odminování 1676 hektarů lesů a půdy v prostoru Přírodního parku Velebit a Národního parku Paklenica. Jeho realizace by měla být završena do června 2023.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Chrascina má bronz z MS vrchařů, Havlíčková byla druhou juniorkou

Dvě medaile přinesl české výpravě dnešní program mistrovství světa v běhu do vrchu. Marek Chrascina získal na krátké trati bronz mezi muži, hned za ním skončil Jan Janů. Barbora Havlíčková se v Argentině stala juniorskou vicemistryní světa. V sobotu budou o úspěch bojovat závodníci a závodnice v horském maratonu.

Devatenáctiletá běžkyně na lyžích Havlíčková ve svém doplňkovém sportu na šampionátu v Argentině nestačila jen na Angelu Matteviovou z Itálie a přidala další cenný kov k evropskému juniorskému zlatu z červencového šampionátu v Zermattu.

Havlíčková běžela závod jen z lyžařské přípravy, přesto uspěla na zhruba sedm a půl kilometru dlouhé trati. "Musím říct, že jsem to absolutně nečekala. Když jsme přiletěli do Argentiny, vůbec jsem se tady nedokázala srovnat s časovým posunem, fakt se mi běhalo hrozně mizerně. Taťka mě pořád uklidňoval, že je lepší, když se mi běhá před závodem mizerně a pak při něm dobře, než naopak. A měl pravdu," pochvalovala si v tisové zprávě.

Juniorská trať byla těsně před závodem upravena. Zmizel z ní jeden nebezpečný přeběh přes řeku, přesto byla velmi náročná. "V den závodu celý den pršelo, hrozně se zvedla hladina vody, takže se běželo na bahně. Do kopce to klouzalo, ještě horší pak byl seběh. Místy to bylo hodně prudké, takže člověk neběžel, ale regulérně jel. Během závodu jsme s holkama musely přeběhnout řeku, z které se během deště stal veletok," popisovala Havlíčková.

S italskou rivalkou si prohodily pořadí z kontinentálního mistrovství, kde rovněž obsadily první a druhé místo. Ve Švýcarsku vyhrála s náskokem 51 sekund česká reprezentantka, tentokrát byla o 44 sekund rychlejší Matteviová. Na stříbrné pozici byla ale Havlíčková bezpečně.

Úspěch mladých českých závodnic podtrhla čtvrtým místem Alena Matějáková, kterou dělilo jen pět sekund od bronzové Francouzky Jade Rodriguezové. Další dvě Češky Anežka Ševčíková a Gabriela Veigertová skončily na začátku třetí desítky. Mezi juniory byl Benjamin Vrbovský patnáctý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy