Hraje u vás Ortel? Na Kollera zapomeňte, vymezil se zpěvákův management proti nenávisti

Petra Jansová Petra Jansová
12. 2. 2016 13:30
"Hraje u vás Ortel? Na Davida Kollera zapomeňte," vzkázal všem kulturním prostorám zpěvákův management, a zrušil tak nejenom dubnový koncert v libereckém Domě kultury. Tamtéž se odehraje i vystoupení kontroverzní kapely. Podle Pavla Eichlera společnost v budoucnu nehodlá spolupracovat s nikým, kdo vydělává na strachu a nenávisti. "David Koller konzistentně odmítá extrém doleva i doprava. David je především muzikant a k politice se nevyjadřuje. Od sjednávání koncertů jsme my. Samozřejmě jsme s ním v kontaktu a proti našemu rozhodnutí nic nenamítá," upřesnil pro Aktuálně.cz.
David Koller
David Koller | Foto: Universal

Praha - David Koller nevystoupí v koncertních sálech, ve kterých má plánu zahrát kontroverzní kapela Ortel v rámci svého turné pod názvem Megakoncert.  Rozhodnutí oznámila společnost Nedori, která zpěváka zastupuje, na svém Facebooku. Podle jednatele Pavla Eichlera nehodlá v budoucnu spolupracovat s nikým, kdo vydělává na strachu a nenávisti.

Týká se to mimo jiné i libereckého Domu kultury, jak upozornil Liberecký deník, nebo Domu kultury v Kladně. 

"Hraje u vás Ortel? Na Davida Kollera zapomeňte. Majitelé a dramaturgové těchto prostor si právě navždy zavřeli dveře k managementu Davida Kollera," uvedla ve čtvrtek společnost Nedori na svém Facebookovém profilu.

Podle jednatele Pavla Eichlera jde o rozhodnutí, které vzešlo z rozhodnutí společnosti. "Není to rozhodnutí Davida Kollera, ale rozhodnutí jeho managementu. Nebudeme pracovat s někým, kdo vydělává na strachu a nenávisti. Nebudeme v kontaktu s pořadateli, kteří chtějí vydělávat na strachu a nenávisti, a nebudeme akceptovat jejich booking," řekl pro Aktuálně.cz.

David Koller se k rozhodnutí zatím nevyjádřil, podle Eichlera s ním ale stoprocentně souhlasí. "David Koller konzistentně odmítá extrém doleva i doprava. David je především muzikant a k politice se nevyjadřuje. Od sjednávání koncertů jsme my. Samozřejmě jsme s ním v kontaktu a proti našemu rozhodnutí nic nenamítá," upřesnil.

Kapela Ortel se v letošním 50. ročníku ankety Český slavík stala druhou nejpopulárnější skupinou za vítězným Kabátem. Její úspěch vyvolal vášnivé diskuse.

Podle odborníka na extremismus Miroslava Mareše se skupina pohybuje na hraně, ale není tím, co se v minulosti dalo nazývat extremistickou hudební skupinou. Účast Ortelu v hudební anketě podpořil Pepa Vojtek z Kabátu, proti kapele se naopak na svém Facebooku vymezil František Táborský ze skupiny Chinaski.

Jde jen o pronájem, ne o organizaci koncertu

Jednatel libereckého Domu kultury Pavel Škoda se ohradil proti spojování s Ortelem s tím, že jde o pouhý pronájem sálu, ne organizaci koncertu. "Je to pouze jejich rozhodnutí a je to každého věc. My svého nelitujeme," komentoval prohlášení společnosti.

Hájí se rovněž posudkem soudního znalce, podle něhož kapela Ortel není nezákonná.

Postoj managementu Davida Kollera vyvolal i diskuse na sociálních sítích. „Tak pan antikomunista (v tom jsem vždy fandil) se nám dal tak nějak pěkně po bolševicku na kádrování? Zvláštní, těžko uchopitelné pojetí demokracie od jejího vyznavače. Pro mě tedy čas začít fakovat vše kolem Kollera a MeetFactory,“ zanechal vzkaz jeden z diskutujících na Facebookovém profilu Davida Kollera.

Našly se ale i pozitivní a pochvalné komentáře. „Je skvělé, že jste se vymezil proti kapele Ortel. Moc jste mne potěšil. Díky," chválil rozhodnutí zpěvákova managementu další.

David Koller se rovněž  před časem připojil k řadě osobností, které podepsaly výzvu Stop nenávisti adresovanou premiérovi Bohuslavu Sobotkovi a ministrovi vnitra Milanu Chovancovi. 

Prezident má mít morálku, Miloš Zeman ji nemá. Chodí opilej, málem pozvracel korunovační klenoty, tvrdí David Koller. Druhej prezident zas kradl na návštěvě. Tyhle lidi morálku nemají, dodává hudebník | Video: DVTV
 

Právě se děje

Další zprávy