reklama
 
 

Američan uvařil z jídla McDonald's gurmánské menu. Na smažení použil olej z hranolků

14. 9. 2018
Netypickou gastronomickou výzvu se rozhodl přijmout jeden komik ze skupiny amerických bavičů na YouTube, kteří si říkají The Try Guys. Keith Habersberger měl za úkol připravit chutné jídlo z dětského menu McDonald's Happy Meal.

Happy Meal je dětský balíček s hračkou uvnitř a může obsahovat burger, kuřecí nugetky, salát, hranolky, ovoce, mléčný koktejl nebo limonádu. Malé menu vychází v Česku na necelých 90 korun.

Jeden z bývalých zaměstnanců populárního webu BuzzFeed se rozhodl, že připraví delikátní jídlo pro tři lidi z průměrného amerického Happy Mealu obsahujícího burger s masem a okurkou, hranolky, jablka a jablečný džus.

"Rozhodl jsem se zkusit udělat knedlíky. Ale nejspíš to bude něco mezi empanadas a knedlíky," popisuje ve videu. Nazval je tedy dumpanada - odkazující na americký název pro knedlíky (dumplings) a empanadas.

Při přípravě přitom nesměl využít žádné jiné suroviny kromě těch z McDonald's. "Vůbec si nejsem jistý, jestli to vyjde, ale chtěl bych vytlačit olej z hranolků a použít jej na smažení," okomentoval jeden ze svých kroků. A výsledek? "Přesvědčil jsem se o tom, že v hranolcích je tolik oleje, že vám stačí na usmažení jídla."

Z jednotlivých kusů Happy Mealu se mu nakonec povedly připravit sladké a slané empanadas podávané s experimentální omáčkou a servírované s plyšovou želvou, která byla součástí balíčku. "Tenhle kýčovitý styling mě láká k tomu, vyfotit si ho na Instagram," říká ve videu sarkasticky jediná žena z trojice hodnotitelů.

Ironické video má již více než tři miliony zhlédnutí. Jedna ze sledujících navrhla, aby si do jedné z příštích epizod přizvali slavného šéfkuchaře Gordona Ramseyho. Další komikům pak poradila, aby se vrhli na recyklaci jídla z KFC.

Za kanálem Try Guys stojí bývalí zaměstnanci populárního webu BuzzFeed. Ned Fulmer, Eugene Lee Yang, Keith Habersberger a Zach Kornfeld si založili samostatnou produkční společnost 2nd Try LLC a vytvářejí filmy, seriály a videa pro sociální sítě. Odebírá je více než 3,5 milionu uživatelů YouTube.

Video: Podívejte se, jak se dělá gurmánská specialita z Happy Mealu

Jídlo z Happy Mealu jako gurmánská specialita | Video: YouTube kanál The Try Guys

autor: Magazín | 14. 9. 2018

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama