Američan uvařil z jídla McDonald's gurmánské menu. Na smažení použil olej z hranolků

Magazín Magazín
14. 9. 2018 11:14
Netypickou gastronomickou výzvu se rozhodl přijmout jeden komik ze skupiny amerických bavičů na YouTube, kteří si říkají The Try Guys. Keith Habersberger měl za úkol připravit chutné jídlo z dětského menu McDonald's Happy Meal.
Keith Habersberger při plnění výzvy.
Keith Habersberger při plnění výzvy. | Foto: YouTube kanál The Try Guys

Happy Meal je dětský balíček s hračkou uvnitř a může obsahovat burger, kuřecí nugetky, salát, hranolky, ovoce, mléčný koktejl nebo limonádu. Malé menu vychází v Česku na necelých 90 korun.

Jeden z bývalých zaměstnanců populárního webu BuzzFeed se rozhodl, že připraví delikátní jídlo pro tři lidi z průměrného amerického Happy Mealu obsahujícího burger s masem a okurkou, hranolky, jablka a jablečný džus.

"Rozhodl jsem se zkusit udělat knedlíky. Ale nejspíš to bude něco mezi empanadas a knedlíky," popisuje ve videu. Nazval je tedy dumpanada - odkazující na americký název pro knedlíky (dumplings) a empanadas.

Při přípravě přitom nesměl využít žádné jiné suroviny kromě těch z McDonald's. "Vůbec si nejsem jistý, jestli to vyjde, ale chtěl bych vytlačit olej z hranolků a použít jej na smažení," okomentoval jeden ze svých kroků. A výsledek? "Přesvědčil jsem se o tom, že v hranolcích je tolik oleje, že vám stačí na usmažení jídla."

Z jednotlivých kusů Happy Mealu se mu nakonec povedly připravit sladké a slané empanadas podávané s experimentální omáčkou a servírované s plyšovou želvou, která byla součástí balíčku. "Tenhle kýčovitý styling mě láká k tomu, vyfotit si ho na Instagram," říká ve videu sarkasticky jediná žena z trojice hodnotitelů.

Ironické video má již více než tři miliony zhlédnutí. Jedna ze sledujících navrhla, aby si do jedné z příštích epizod přizvali slavného šéfkuchaře Gordona Ramseyho. Další komikům pak poradila, aby se vrhli na recyklaci jídla z KFC.

Za kanálem Try Guys stojí bývalí zaměstnanci populárního webu BuzzFeed. Ned Fulmer, Eugene Lee Yang, Keith Habersberger a Zach Kornfeld si založili samostatnou produkční společnost 2nd Try LLC a vytvářejí filmy, seriály a videa pro sociální sítě. Odebírá je více než 3,5 milionu uživatelů YouTube.

Video: Podívejte se, jak se dělá gurmánská specialita z Happy Mealu

Jídlo z Happy Mealu jako gurmánská specialita | Video: YouTube kanál The Try Guys
 

Právě se děje

před 31 minutami

Obhajoba ani obžaloba v procesu s expolicistou obviněným v USA z vraždy černocha Floyda nebudou volat další svědky. V pondělí zazní závěrečné řeči

Další zprávy