Američan uvařil z jídla McDonald's gurmánské menu. Na smažení použil olej z hranolků

Magazín Magazín
14. 9. 2018 11:14
Netypickou gastronomickou výzvu se rozhodl přijmout jeden komik ze skupiny amerických bavičů na YouTube, kteří si říkají The Try Guys. Keith Habersberger měl za úkol připravit chutné jídlo z dětského menu McDonald's Happy Meal.
Keith Habersberger při plnění výzvy.
Keith Habersberger při plnění výzvy. | Foto: YouTube kanál The Try Guys

Happy Meal je dětský balíček s hračkou uvnitř a může obsahovat burger, kuřecí nugetky, salát, hranolky, ovoce, mléčný koktejl nebo limonádu. Malé menu vychází v Česku na necelých 90 korun.

Jeden z bývalých zaměstnanců populárního webu BuzzFeed se rozhodl, že připraví delikátní jídlo pro tři lidi z průměrného amerického Happy Mealu obsahujícího burger s masem a okurkou, hranolky, jablka a jablečný džus.

"Rozhodl jsem se zkusit udělat knedlíky. Ale nejspíš to bude něco mezi empanadas a knedlíky," popisuje ve videu. Nazval je tedy dumpanada - odkazující na americký název pro knedlíky (dumplings) a empanadas.

Při přípravě přitom nesměl využít žádné jiné suroviny kromě těch z McDonald's. "Vůbec si nejsem jistý, jestli to vyjde, ale chtěl bych vytlačit olej z hranolků a použít jej na smažení," okomentoval jeden ze svých kroků. A výsledek? "Přesvědčil jsem se o tom, že v hranolcích je tolik oleje, že vám stačí na usmažení jídla."

Z jednotlivých kusů Happy Mealu se mu nakonec povedly připravit sladké a slané empanadas podávané s experimentální omáčkou a servírované s plyšovou želvou, která byla součástí balíčku. "Tenhle kýčovitý styling mě láká k tomu, vyfotit si ho na Instagram," říká ve videu sarkasticky jediná žena z trojice hodnotitelů.

Ironické video má již více než tři miliony zhlédnutí. Jedna ze sledujících navrhla, aby si do jedné z příštích epizod přizvali slavného šéfkuchaře Gordona Ramseyho. Další komikům pak poradila, aby se vrhli na recyklaci jídla z KFC.

Za kanálem Try Guys stojí bývalí zaměstnanci populárního webu BuzzFeed. Ned Fulmer, Eugene Lee Yang, Keith Habersberger a Zach Kornfeld si založili samostatnou produkční společnost 2nd Try LLC a vytvářejí filmy, seriály a videa pro sociální sítě. Odebírá je více než 3,5 milionu uživatelů YouTube.

Video: Podívejte se, jak se dělá gurmánská specialita z Happy Mealu

Jídlo z Happy Mealu jako gurmánská specialita | Video: YouTube kanál The Try Guys
 

Právě se děje

před 42 minutami

Praha chce vykoupit pozemky pod světelnými křižovatkami, může to stát až stovky milionů

Praha se chystá vykoupit desítky pozemků pod světelnými křižovatkami, které patří soukromým subjektům. Deníku E15 to řekl náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě). Město musí pozemky vlastnit, aby mohlo uvést do provozu systém zelené vlny a zefektivnit tok automobilů po městě. Ze 660 křižovatek jich nyní spolupracuje asi 440. Dalších 220 jen zastavuje a pouští auta, aniž se systémově podílí na regulaci pohybu aut. 

Na začátku příštího roku Praha vypíše 80milionovou soutěž na vytvoření evidence všech křižovatek a jejich stavu. "Počet vykupovaných křižovatek zjistíme až poté, co vítěz tendru vytvoří jejich evidenci. Odhadovat náklady na výkupy by proto bylo předčasné," řekl listu Scheinherr.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Účastníci pochodu hrdosti Pride v brazilském Riu kritizovali homofobní výroky prezidenta Bolsonara i starosty města

Desetitisíce lidí se i přes deštivé počasí v neděli sešly v brazilském Riu de Janeiro na tradičním pochodu sexuálních menšin LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob). Mnozí z účastníků nesli transparenty kritizující brazilského krajně pravicového prezidenta Jaira Bolsonara či starostu Ria Marcela Crivellu, kteří v minulosti prosluli homofobními výroky.

Letošní 24. ročník takzvaného pochodu hrdosti v Riu de Janeiro se nesl ve znamení témat demokracie, svoboda a lidská práva. Účastníci připomínali i 40. výročí vzniku hnutí LGBT v Brazílii a také padesát let od takzvaných stonewallských nepokojů v New Yorku. Právě ty byly podle mnohých v Americe zlomem v boji za emancipaci homosexuálů a dalších sexuálních menšin.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Podle Borise Johnsona stojí Írán za útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii

Teherán z útoku, ke kterým došlo 14. září letošního roku, už dříve obvinil americký prezident Donald Trump. K zodpovědnosti se mezitím přihlásila jemenská skupina šíitských povstalců, kteří jsou podporovaní právě Íránem. 

"Budeme pracovat s našimi americkými a evropskými přáteli, abychom zareagovali způsobem, který by deeskaloval napětí v oblasti (Perského, pozn. red.) zálivu," řekl Johnson novinářům na palubě letadla po cestě na klimatický summit OSN v New Yorku.

Teherán jakékoli zapojení do incidentu odmítá a varuje, že případné odvetné údery ze strany Spojených států nebo Saúdské Arábie vyústí v "totální válku".

Další zprávy