Toto kolo má 4GB RAM, procesor Snapdragon a systém BikeOS založený na Androidu

Toto kolo má 4GB RAM, procesor Snapdragon a systém BikeOS založený na Androidu
Firma LeEco představila na veletrhu CES v Las Vegas dva chytré bicykly: Smart Road Bike a Smart Mountain Bike (na obrázku).
Srdcem kola je tento dotykový displej, pod nímž se skrývá procesor Snapdragon 410.
Detail Smart Mountain Bike.
Smart Road Bike má opět karbonový rám, váha se pohybuje lehce nad osmi kilogramy.
Foto: LeEco
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
5. 1. 2017 13:10
Po chytrých domácnostech a chytrých automobilech už jsou tady i chytrá kola. Dvě z nich předvedla na právě probíhajícím veletrhu CES v Las Vegas čínská společnost LeEco. Mají paměť, operační systém a umí navigovat.

Kola LeEco, která na veleterhu CES získala ocenění za inovativní přístup, se jmenují poněkud neinovativně – Smart Road Bike and Smart Mountain Bike. Tedy chytré silniční kolo a chytré horské kolo.

Čím tak zaujaly? Nabízejí řadu funkcí a senzorů. Patří k nim navigace využívající sítí GPS i Glonass. Mají kompas, akcelerometr, barometr, umí sledovat řadu funkcí podobně, jako to umějí cyklocomuptery: tedy rychlost, kadenci šlapání atd. Dokážou také přijímat signál z hrudních pásů, snímajících tepovou frekvenci. Všechna data lze samozřejmě díky internetu sdílet na sociálních sítích.

Kromě toho mají kola LeEco funkce zaměřené na bezpečnost – například poplašné zařízení proti krádeži, systém umožňující sledovat polohu kola nebo chytré osvětlení (nejen vpředu a vzadu, ale i na bocích). 

Srdcem kola, které má čtyřpalcový dotykový displej, je procesor Snapdragon 410, jemuž dodává proud baterie o kapacitě 6000 mAh. Připadají vám tyto parametry známé? Ano – jsou, a to z řady mobilních telefonů. S telefony toho mají kola LeEco společného více. Mají operační systém BikeOs založený na Androidu, využívají navigační mapy Here, umí přehrávat hudbu. A kromě toho se umí propojit s jinými chytrými koly LeEco, takže jezdci mohou spolu komunikovat podobně, jako to jde přes malé vysílačky.

A pokud jde o cyklistické parametry, nejsou na první pohled vůbec špatné. Smart Road Bike má karbonový rám, je vybaven řazením SRAM 1x11 a váha by se měla pohybovat lehce nad osmi kilogramy.  Horské kolo je také karbonové, jeho váha je 12,2 kg.

Kola by se měla v USA začít prodávat ve druhém čtvrtletí letošního roku, cena zatím zveřejněna nebyla.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy