reklama
 
 

Superior eXP 919: dojezd 50 km, celkové hodnocení 67 %

1. 1. 2017 17:19
VERDIKT: Superior vsadil na pohony Shimano. Seznamte se se specifickým chodem motoru STePS, přijměte jej a budete spokojeni.

Hodnocení kola v jednotlivých parametrech

(Nejlepší známka je 5, nejhorší 0)

"Domácí značka, na níž můžeme být hrdi", chce se vyhrknout. "Vlastněná Holanďanem", dodal by škarohlíd. Hrdost je však zcela na místě. Veškerý vývoj probíhá v Kopřivnici, v českých hlavách, pod českýma rukama. Dobře tedy, přesněji řečeno - v moravských a slezských.

Superior válcuje závodní tratě, to on byl jedním ze světových průkopníků devětadvacítek a gravel silničních kol. Pozadu nechce zůstat ani v případě elektrokol.

"Mrkni na Superior eXP 919 a vidíš horské kolo." Maličký motor Shimano STePS E8000 se krčí za převodníky a pětistovková baterie není robustnější, než větší bidon. Krása, funkčnost, jednoduchost a věrnost Shimanu, to jsou atributy eXP 919.

Jak to viděli testovací jezdci

 • Jan (18, aktivní závodník - silnice a dráha): Motor nezabere hned po prvním šlápnutí, pak razantní nástup, do kopce skvělý, váha není problém, celkově příjemné kolo, ovládání a posed jako na kvalitním klasickém MTB.

 • Marek (51, hobby cyklista): Motor trochu kope, po dosažení hranice asistence je propad výkonu znatelný, po mírném zpomalení opět silně naskočí, kolo jako celek je velmi příjemné, snadno ovladatelné, i bez baterie se dá jet v pohodě dál.

 • Ilona (33, hobby cyklistka): Velmi příjemné kolo, měkká citlivá vidlice, silný motor, při asistenci dost kopne při nástupu výkonu, ve stoupání má dost síly.

 • Petr (34, MTB enduro): Motor zabere o něco později, po dosažení limitu je cítit velký odpor. Příjemný hardtail s čitelnými vlastnostmi, velmi dobře nastavená vidlice.

Technické parametry a cena

Rám Alu X6 Ultralite
Vidlice RockShox Reba RL
Kliky Shimano FC E8000
Řazení Shimano Deore SLX
Kazeta Shimano, 11-36, 9 z.
Brzdy kotoučové, hydraulické Shimano M395 180/180 mm
Ráfky Wienmann Spike
Pláště Schwalbe Rapid Rob 29×2,25"
Motor Shimano Steps DU-8000
Hmotnost 20,1 kg
Cena 88 990 Kč

autoři: Aktuálně.cz, Velo | 1. 1. 2017 17:19

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama