Superior eXP 919: dojezd 50 km, celkové hodnocení 67 %

Foto: Aktuálně.cz, Velo
Aktuálně.cz Aktuálně.cz, Velo
1. 1. 2017 17:19
VERDIKT: Superior vsadil na pohony Shimano. Seznamte se se specifickým chodem motoru STePS, přijměte jej a budete spokojeni.

Hodnocení kola v jednotlivých parametrech

(Nejlepší známka je 5, nejhorší 0)

Test-elektrokol
Test-elektrokol | Foto: Economia

"Domácí značka, na níž můžeme být hrdi", chce se vyhrknout. "Vlastněná Holanďanem", dodal by škarohlíd. Hrdost je však zcela na místě. Veškerý vývoj probíhá v Kopřivnici, v českých hlavách, pod českýma rukama. Dobře tedy, přesněji řečeno - v moravských a slezských.

Superior válcuje závodní tratě, to on byl jedním ze světových průkopníků devětadvacítek a gravel silničních kol. Pozadu nechce zůstat ani v případě elektrokol.

"Mrkni na Superior eXP 919 a vidíš horské kolo." Maličký motor Shimano STePS E8000 se krčí za převodníky a pětistovková baterie není robustnější, než větší bidon. Krása, funkčnost, jednoduchost a věrnost Shimanu, to jsou atributy eXP 919.

Jak to viděli testovací jezdci

  • Jan (18, aktivní závodník - silnice a dráha): Motor nezabere hned po prvním šlápnutí, pak razantní nástup, do kopce skvělý, váha není problém, celkově příjemné kolo, ovládání a posed jako na kvalitním klasickém MTB.

  • Marek (51, hobby cyklista): Motor trochu kope, po dosažení hranice asistence je propad výkonu znatelný, po mírném zpomalení opět silně naskočí, kolo jako celek je velmi příjemné, snadno ovladatelné, i bez baterie se dá jet v pohodě dál.

  • Ilona (33, hobby cyklistka): Velmi příjemné kolo, měkká citlivá vidlice, silný motor, při asistenci dost kopne při nástupu výkonu, ve stoupání má dost síly.

  • Petr (34, MTB enduro): Motor zabere o něco později, po dosažení limitu je cítit velký odpor. Příjemný hardtail s čitelnými vlastnostmi, velmi dobře nastavená vidlice.

Technické parametry a cena

Rám Alu X6 Ultralite
Vidlice RockShox Reba RL
Kliky Shimano FC E8000
Řazení Shimano Deore SLX
Kazeta Shimano, 11-36, 9 z.
Brzdy kotoučové, hydraulické Shimano M395 180/180 mm
Ráfky Wienmann Spike
Pláště Schwalbe Rapid Rob 29×2,25"
Motor Shimano Steps DU-8000
Hmotnost 20,1 kg
Cena 88 990 Kč
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy