reklama
 
 

Haibike Sduro FullSeven 8.0: dojezd 52,7 km, celkové hodnocení 83 %

1. 1. 2017 23:09
VERDIKT: Pořádný bike, do pořádného terénu, který se nezastaví před ničím – kopcem, sjezdem ani terénními nerovnostmi. A nepotřebuje k tomu ani nepřijatelně velký zdvih.

Hodnocení kola v jednotlivých parametrech

(Nejlepší známka je 5, nejhorší 0)

Tato německá značka patří do hodně silného společenství cyklistických značek společnosti Accel Group. Nástup elektrokol na světový trh vehnal právě Haibiku vítr do plachet s ohromnou intenzitou.

Pro mnohé je dnes Haibike téměř synonymem pro horské elektrokolo a jeho poměr prodejů běžných kol a elektrokol (samozřejmě ve prospěch elektromotorů) bude jen stěží hledat konkurenci. Jen model SDuro je nabízen v šesti modifikacích, a to má Haibike ještě XDuro a obě v provedení AllMountain a Fat Six.

Střední průměr ráfků kol stroje Haibike SDuro FullSeven 8.0 obalují pneumatiky šíře 2,8", čímž z něj dělají tank do hodně těžkého terénu. Robustnost a bytelnost jsou jeho nejbližší charakteristiky. Motorizace se ujímá Yamaha PW-X, zdvihy 120 mm jsou příjemným kompromisem snad do každého terénu.

Jak to viděli testovací jezdci

 • Henrich (26, MTB downhill, zaměstnanec půjčovny elektrokol): Naprosto perfektní a přesné kolo, pláště 27,5+ odvádějí dobrou práci, perfektní tlumič a vidlice Fox, rám je dostatečně dlouhý a tedy stabilní i při rychlé jízdě, motor Yamaha byl perfektní.

 • Martin (49, bývalý cyklokrosař): Plnohodnotný full, jeho jezdec by už měl umět ovládat kolo, díky dost položené vidlici a širokým gumám je to tank. Příjemný je dvojpřevodník, motor má sílu, ale je nutno plynule šlapat, jinak trochu cuká.

 • Ilona (33, hobby cyklistka): Skvělá asistence i po rovině a především do prudkého kopce, motor nekope.

Technické parametry a cena

Rám Alu 6061, zdvih 120 mm
Vidlice  Fox 34 Float Performance Lockout 
Tlumič Fox Float DPS Performance EVOL
Kliky Haibike, 44/xx z.
Řazení Shimano Deore XT, 10 speed
Kazeta Shimano Deore XT, 10 speed, 11-36 z.
Brzdy kotoučové, hydraulické Magura MT5
Sedlovka teleskopická, Kind Shock Lev-DX
Ráfky Rodi TR40, 27,5"
Pláště Schwalbe Nobby Nic Evo SnakeSkin, 70-584
Motor Yamaha
Hmotnost 23,5 kg
Cena 129 999 Kč

autoři: Aktuálně.cz, Velo | 1. 1. 2017 23:09

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama