Startuje nový pořad pro všechny, kdo mají rádi cyklistiku, průvodcem je Lubor Tesař

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka, Lubor Tesař
28. 3. 2017 11:58
Jak připravit kolo na sezonu, jak se jezdí na fatbiku a co všechno bude k vidění na největším cyklistickém veletrhu v Česku, který se uskuteční o tomto víkendu? To všechno najdete v prvním díle nového videoseriálu, který pro Aktuálně.cz přichystal bývalý profesionální cyklista a několikanásobný mistr republiky Lubor Tesař.
Průvodcem je několikanásobný cyklistický mistr republiky Lubor Tesař. | Video: Lubor Tesař

Začíná cyklistická sezona a s ní i nový seriál Cyklo impulsy, který bude pro cyklistickou rubriku na Aktuálně.cz připravovat Lubor Tesař. Jak naznačuje první díl, seriál se chce zaměřit na všechny cyklisty, včetně těch, kteří jezdí na kole pro radost, na výlety, anebo třeba do práce.

V úvodním díle se můžete podívat, co je potřeba zkontrolovat na kole před sezonou, a dozvíte se také, co lze čekat na největším cyklistickém veletrhu v Česku (For Bikes 2017), který začíná v pátek 31. března.

Autoři počítají s tím, že pořad bude ze začátku vycházet jednou za dva týdny.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovinský premiér odstoupil, vláda nedokázala prosadit své zákony

Předseda slovinské vlády Marjan Šarec v pondělí oznámil, že z funkce odstupuje. Důvodem je neschopnost menšinové vládní koalice prosazovat schválení potřebných reformních zákonů. Premiér v dopise zaslaném parlamentu s oznámením demise zároveň vyzval k vypsání předčasných voleb.

Rezignovat se Šarec rozhodl poté, co se veřejnost dozvěděla, že odstupuje vicepremiér a ministr financí Andrej Bertoncelj. Ten nesouhlasil s premiérovým návrhem zákona, na jehož základě by se finanční ztráty zdravotnictví kryly ze státního rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy