Startuje nový pořad pro všechny, kdo mají rádi cyklistiku, průvodcem je Lubor Tesař

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka, Lubor Tesař
28. 3. 2017 11:58
Jak připravit kolo na sezonu, jak se jezdí na fatbiku a co všechno bude k vidění na největším cyklistickém veletrhu v Česku, který se uskuteční o tomto víkendu? To všechno najdete v prvním díle nového videoseriálu, který pro Aktuálně.cz přichystal bývalý profesionální cyklista a několikanásobný mistr republiky Lubor Tesař.
Průvodcem je několikanásobný cyklistický mistr republiky Lubor Tesař. | Video: Lubor Tesař

Začíná cyklistická sezona a s ní i nový seriál Cyklo impulsy, který bude pro cyklistickou rubriku na Aktuálně.cz připravovat Lubor Tesař. Jak naznačuje první díl, seriál se chce zaměřit na všechny cyklisty, včetně těch, kteří jezdí na kole pro radost, na výlety, anebo třeba do práce.

V úvodním díle se můžete podívat, co je potřeba zkontrolovat na kole před sezonou, a dozvíte se také, co lze čekat na největším cyklistickém veletrhu v Česku (For Bikes 2017), který začíná v pátek 31. března.

Autoři počítají s tím, že pořad bude ze začátku vycházet jednou za dva týdny.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po prvním dnu nad světem 3:1

Tenisté Evropy vedou po úvodním dnu Laver Cupu nad výběrem světa 3:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Čtyřhru na závěr dnešního programu vyhrál domácí favorit Roger Federer s Alexandrem Zverevem nad Denisem Shapovalovem se Sockem 6:3, 7:5.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Tenisový Laver Cup v Ženevě:

Evropa - Výběr světa 3:1 po prvním dnu

Thiem - Shapovalov 6:4, 5:7, 13:11, Fognini - Sock 1:6, 6:7 (3:7), Tsitsipas - Fritz 6:2, 1:6, 10:7, Federer, A. Zverev - Shapovalov, Sock 6:3, 7:5.

Další zprávy