Cyklo hity roku 2018? Dětská elektrokola a výbava pro elektrojízdu, naznačil veletrh Eurobike

Cyklo hity roku 2018? Dětská elektrokola a výbava pro elektrojízdu, naznačil veletrh Eurobike
Eurobike ukazuje trendy pro následující sezonu 2018. Hitem prý budou elektrokola a nově také dětská elektrokola (na snímku KTM Macina Mini ME 24).
Se sílícím boomem elektrokol souvisí také další novinka.Speciální příslušenství pro elektrocyklisty. Zde je to batoh Evoc FR Trail E-Ride, který v sobě skrývá chránič páteře a kapsu na náhradní baterii.
A toto je zase speciální pláštěnka určená na elektrokolo (E-Mountainbike Moab Rain Suit od firmy Vaude).
Dočkáme se závodů na silničních elektrokolech? Možná tomu nebudete věřit, ale je to možné. Zde je první vlaštovka - Project Y od německé firmy Focus.
Foto: Eurobike
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
30. 8. 2017 9:05
Před dvěma sty lety odstartovala takzvaná drezína nástup cyklistiky. Veletrh Eurobike v německém Friedrichshafenu, jehož brány se právě otevřely, naznačil, kam se bude vývoj cyklistiky ubírat v příštím roce. A po nástupu elektrokol pro dospělé je tu nový hit - elektrokola pro děti. Dalším trendem je pak zcela speciálně vyvinutá výbava pro elektrocyklisty. Od batohů přes rukavice až po pláštěnky. Pojďte se podívat do výstavních hal.

Německý veletrh Eurobike patří k nejprestižnějším světovým akcím, na nichž výrobci kol a příslušenství předvádějí novinky pro následující sezonu - tedy pro rok 2018.

Elektrokola už jsou několik let zachráncem cyklistického průmyslu. Jejich prodeje prudce rostou, zatímco odbyt běžných bicyklů setrvale klesá. A na letošním Eurobiku je vidět, že boom elektrokol ještě zdaleka nedosáhl svého vrcholu.

Kromě elektrocyklistiky je patrný masivní nástup nových technologií, kola se propojují s internetem a mobilními technologiemi. Značný důraz je kladen také na ekologii, o čemž svědčí třeba vystavované pneumatiky z recyklovaného materiálu.

Velmi posiluje také městská cyklistika a na veletrhu je k vidění i poměrně hodně nákladních kol. Přinášíme první rychlý pohled do výstavních hal, které se pro obchodníky a odbornou veřejnost otevřely právě dnes ráno, tedy 30. srpna.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 10 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 17 minutami

Pensylvánie a Nevada potvrdily výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto amerického státu Tom Wolf, informují agentury. Také nejvyšší soud státu Nevady schválil výsledky voleb, podle nichž vítězství patří Bidenovi.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy