reklama
 
 

Conway ECC 300: dojezd 46,8 km, celkové hodnocení 87 %

1. 1. 2017 17:12
VERDIKT: Jestli mezi německými a českými cyklostezkami není žádný rozdíl, pak tento Conway u nás najde spoustu příležitostí k vyniknutí. Na rozbité cesty to ale není.

Hodnocení kola v jednotlivých parametrech

(Nejlepší známka je 5, nejhorší 0)

Conway už není ani v Evropě neznámým pojmem. Značka byla založena roku 1993 a jako mnoho dalších je součástí dolnosaské rodinné firmy Hermann Hartje, která se věnuje kolům, motocyklům a motorovým vozidlům od roku 1895. Conway byl od počátku zaměřen na horská kola, samozřejmě reagoval na jejich vývoj a změny rozměrů kol, v sortimentu má ale také trekingy, krosy, tandemy, závodní kola a e-biky různých kategorií.

Nejsilnější ovšem je v cestovních a trekových kolech. Průvodní rysy takové nabídky? Pohodlný posed, snadné ovládání, kompletní (a důkladná) bezpečnostní výbava, design, který ani za několik let nebude důvodem k výměně. Špičková technika zabalená do solidního kabátu bez extrémních výstřelků. Zástupcem tohoto směru je i model ECC 300.

Jak to viděli testovací jezdci

 • Tomáš (51, hobby cyklista): Velmi tuhý rám, typicky městské kolo, nikoliv na neupravené cesty. Pokud se nešlape do pedálů, motor začíná brzdit a trochu cuká. Motor je v nástupu čitelný, zabírá plynule, jen ukončení asistence je výraznější.
 • Ilona (33, hobby cyklistka): Silný motor, při zabrání trochu kopne. Když se nešlape, motor více brzdí. Velmi tuhé kolo vhodné na upravené cesty.
 • Zdeněk (41, cykloturista): Velmi příjemné, dosahovalo vyšší rychlosti než BH. Velký zátah v terénu, silně a rychle zabíralo, díky vyššímu rámu pro mě dobře ovladatelné. Rychlý propad výkonu při dosažení limitní rychlosti, velmi dobrý pocit celkově.
 • Lubor (46, bývalý profesionální cyklista): Dobrý, asistence byla trochu cukavá, a to v celém průběhu.
 • Eda (47, redaktor časopisu Velo): Sportovní předek, nízký, krátký, lehce ovladatelný, při záběru a dojezdu bylo pocitové cuknutí. Po ukončení asistence propad výkonu.
 • Alex (64, cykloturista): pro mne druhé nejlepší krosové kolo, velmi podobný pocit jako ze Specializedu. O nic se nestaráte, jede plynule. Kolo vás poslouchá, v terénu nechrastí, neklepe. Lehký terén zvládá dokonale, poslouchá jak hodiny.
 • Martin (49, bývalý cyklokrosař): Těžký na řídítka, pocit jako v tanku, velmi příjemný motor, jemný nástup.

Technické parametry a cena

Rám Conway Alu 6061
Vidlice RockShox Paragon RL
Kliky FSA, 38 z.
Řazení Shimano Deore
Kazeta Shimano HG50, 11-36, 10z
Brzdy kotoučové, hydraulické Shimano BR-M365, 160/160 mm
Ráfky Conway, HohlKammer X6
Pláště Schwalbe Marathon Mondial, 40-622, reflex
Motor Bosch Performance Cruise
Hmotnost 23,2 kg
Cena 73 990 Kč

autoři: Tomáš Vocelka, Lubomír Severin (Velo) | 1. 1. 2017 17:12

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama