Video: Český biker vyhrál divoký sjezd ulicemi Valparaísa. Trasu za jízdy i okomentoval

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
20. 2. 2017 17:09
Český elitní jezdec fourcrossu Tomáš Slavík zvítězil v bláznivém sjezdu horských kol ulicemi chilského Valparaísa. Na trati byla řada neuvěřitelných skoků, závodníci mimo jiné projížděli skrz malý domek. Slavík při tréninkové jízdě natočil video z pohledu jezdce, a je to opravdu síla.
Sjezd Red Bull Valparaíso Cerro Abajo je dlouhý 1,8 km. V úzkých uličkách plných skoků a schodů ho nejrychleji překonal český biker Tomáš Slavík. | Video: Red Bull

Závod Red Bull Valparaíso Cerro Abajo je dlouhý 1,8 km a český jezdec Tomáš Slavík zdolal tuto vzdálenost v úzkých uličkách plných skoků a schodů v čase hluboko pod tři minuty. Na druhém místě skončil britský jezdec Bernard a třetí se umístil chilský favorit Pedro Ferreira

"Jsem nadšený, na tomto závodě už jsem počtvrté a konečně se to povedlo. Byl to skvělý zážitek, závodit na tomto krásném místě," řekl Tomáš Slavík. Slíbil také pořadatelům, že příští rok přijede znovu a pokusí se k účasti přesvědčit i další jezdce.

Podívejte se na kontrolní jízdu českého bikera, kterou za jízdy okomentoval:

Český biker Tomáš Slavík vyhrál sjezd v ulicích chilského Valparaísa. Podívejte se na tréninkovou jízdu, kterou Čech přímo z kola okomentoval. | Video: Red Bull

Tomáš Slavík patří k velmi zkušeným jezdcům - v roce 2011 skončil celkově třetí ve Světovém poháru ve fourcrossu. Poté, co Mezinárodní cyklistická unie (UCI) vyřadila fourcross z programu svých akcí, Slavík kraloval nově vzniklému seriálu 4X Pro Tour. Vyhrál každý závod a stal se celkovým šampionem za rok 2012.

Valparaíso je chráněno jako Světové dědictví UNESCO a je považováno za jednu z nejzajímavějších městských oblastí v Latinské Americe.

Z výsledků: 

1. Tomáš Slavík (CZE) 2:48,48
2. Bernard Kerr (GBR) 02:50,56
3. Pedro Ferreira (CHI) 02:52,520
4. Mauricio Acuña (CHI) 02:53,640
5. Matías Núñez (CHI) 02:53,720

 

Právě se děje

před 2 minutami

Ministerstvo průmyslu chce obnovit Národní ekonomickou radu, pomohla by řešit dopady pandemie

Národní ekonomická rada vlády (NERV) zřejmě obnoví svoji činnost. Navrhuje to ministerstvo průmyslu a obchodu. Hlavním úkolem rady, kde budou zástupci ekonomů i velkých firem, by měla být identifikace problémů ve fungování ekonomiky nebo příprava doporučení při přípravě strategických hospodářských dokumentů vlády. Rada by měla také vyhodnotit přijatá opatření kvůli šíření koronaviru a navrhnout opatření související s přípravou státního rozpočtu na rok 2021. Vyplývá to z materiálu, která má ČTK k dispozici. Pravděpodobně by ho měla toto pondělí projednat vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy