Video: Český biker vyhrál divoký sjezd ulicemi Valparaísa. Trasu za jízdy i okomentoval

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
20. 2. 2017 17:09
Český elitní jezdec fourcrossu Tomáš Slavík zvítězil v bláznivém sjezdu horských kol ulicemi chilského Valparaísa. Na trati byla řada neuvěřitelných skoků, závodníci mimo jiné projížděli skrz malý domek. Slavík při tréninkové jízdě natočil video z pohledu jezdce, a je to opravdu síla.
Sjezd Red Bull Valparaíso Cerro Abajo je dlouhý 1,8 km. V úzkých uličkách plných skoků a schodů ho nejrychleji překonal český biker Tomáš Slavík. | Video: Red Bull

Závod Red Bull Valparaíso Cerro Abajo je dlouhý 1,8 km a český jezdec Tomáš Slavík zdolal tuto vzdálenost v úzkých uličkách plných skoků a schodů v čase hluboko pod tři minuty. Na druhém místě skončil britský jezdec Bernard a třetí se umístil chilský favorit Pedro Ferreira

"Jsem nadšený, na tomto závodě už jsem počtvrté a konečně se to povedlo. Byl to skvělý zážitek, závodit na tomto krásném místě," řekl Tomáš Slavík. Slíbil také pořadatelům, že příští rok přijede znovu a pokusí se k účasti přesvědčit i další jezdce.

Podívejte se na kontrolní jízdu českého bikera, kterou za jízdy okomentoval:

Český biker Tomáš Slavík vyhrál sjezd v ulicích chilského Valparaísa. Podívejte se na tréninkovou jízdu, kterou Čech přímo z kola okomentoval. | Video: Red Bull

Tomáš Slavík patří k velmi zkušeným jezdcům - v roce 2011 skončil celkově třetí ve Světovém poháru ve fourcrossu. Poté, co Mezinárodní cyklistická unie (UCI) vyřadila fourcross z programu svých akcí, Slavík kraloval nově vzniklému seriálu 4X Pro Tour. Vyhrál každý závod a stal se celkovým šampionem za rok 2012.

Valparaíso je chráněno jako Světové dědictví UNESCO a je považováno za jednu z nejzajímavějších městských oblastí v Latinské Americe.

Z výsledků: 

1. Tomáš Slavík (CZE) 2:48,48
2. Bernard Kerr (GBR) 02:50,56
3. Pedro Ferreira (CHI) 02:52,520
4. Mauricio Acuña (CHI) 02:53,640
5. Matías Núñez (CHI) 02:53,720

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Rubl po volbách v Rusku spadl na nejnižší úroveň za dva týdny

Rubl po víkendových parlamentních volbách v Rusku sestoupil k americkému dolaru nejníže za téměř dva týdny, oslabily také akcie. Ruská vládní strana Jednotné Rusko si ve volbách v dolní komoře parlamentu zřejmě udržela dvoutřetinovou většinu, která je nezbytná pro přijímání ústavních změn.

Mezi povolební rizika pro rubl patří podle makléřské společnosti Alor Broker nárůst protestní nálady mezi lidmi a neuznání volebních výsledků ze strany západních zemí, uvedla dnes agentura Reuters.

Krátce před polednem si dolar vůči rublu připisoval zhruba 0,6 procenta na 73,40 RUB/USD. K poklesu rublu přispěl omezený zájem o riziková aktiva v době, kdy investoři čekají na dvoudenní zasedání americké centrální banky (Fed), které začne v úterý. Negativní vliv měla na ruskou měnu také zpráva o střelbě na Permské státní univerzitě, která si podle předběžných informací vyžádala osm mrtvých.

před 10 minutami

Počet lidí léčených s Alzheimerovou nemocí se za deset let zdvojnásobil

Počet lidí, kteří se v Česku léčí s Alzheimerovou chorobou, se za posledních deset let více než zdvojnásobil. Loni se podle dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) léčilo s touto nemocí 68 120 lidí. Odborníci ale upozorňují, že onemocnění zůstává u velké části pacientů neodhaleno a bývá zaměňováno za náladovost, nešikovnost či jiné projevy stáří. Péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou stojí ročně miliardy korun. Podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) nemoc postihuje i čtyřicátníky, riziko jejího nástupu lze omezit zdravou stravou, pravidelným pohybem a činnostmi, při kterých se musí přemýšlet. SZÚ to v pondělí uvedl při příležitosti mezinárodního dne této nemoci, který připadá na 21. září.

Zdroj: ČTK
Další zprávy