Video: Český biker vyhrál divoký sjezd ulicemi Valparaísa. Trasu za jízdy i okomentoval

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
20. 2. 2017 17:09
Český elitní jezdec fourcrossu Tomáš Slavík zvítězil v bláznivém sjezdu horských kol ulicemi chilského Valparaísa. Na trati byla řada neuvěřitelných skoků, závodníci mimo jiné projížděli skrz malý domek. Slavík při tréninkové jízdě natočil video z pohledu jezdce, a je to opravdu síla.
Sjezd Red Bull Valparaíso Cerro Abajo je dlouhý 1,8 km. V úzkých uličkách plných skoků a schodů ho nejrychleji překonal český biker Tomáš Slavík. | Video: Red Bull

Závod Red Bull Valparaíso Cerro Abajo je dlouhý 1,8 km a český jezdec Tomáš Slavík zdolal tuto vzdálenost v úzkých uličkách plných skoků a schodů v čase hluboko pod tři minuty. Na druhém místě skončil britský jezdec Bernard a třetí se umístil chilský favorit Pedro Ferreira

"Jsem nadšený, na tomto závodě už jsem počtvrté a konečně se to povedlo. Byl to skvělý zážitek, závodit na tomto krásném místě," řekl Tomáš Slavík. Slíbil také pořadatelům, že příští rok přijede znovu a pokusí se k účasti přesvědčit i další jezdce.

Podívejte se na kontrolní jízdu českého bikera, kterou za jízdy okomentoval:

Český biker Tomáš Slavík vyhrál sjezd v ulicích chilského Valparaísa. Podívejte se na tréninkovou jízdu, kterou Čech přímo z kola okomentoval. | Video: Red Bull

Tomáš Slavík patří k velmi zkušeným jezdcům - v roce 2011 skončil celkově třetí ve Světovém poháru ve fourcrossu. Poté, co Mezinárodní cyklistická unie (UCI) vyřadila fourcross z programu svých akcí, Slavík kraloval nově vzniklému seriálu 4X Pro Tour. Vyhrál každý závod a stal se celkovým šampionem za rok 2012.

Valparaíso je chráněno jako Světové dědictví UNESCO a je považováno za jednu z nejzajímavějších městských oblastí v Latinské Americe.

Z výsledků: 

1. Tomáš Slavík (CZE) 2:48,48
2. Bernard Kerr (GBR) 02:50,56
3. Pedro Ferreira (CHI) 02:52,520
4. Mauricio Acuña (CHI) 02:53,640
5. Matías Núñez (CHI) 02:53,720

 

Právě se děje

před 22 minutami

Piloti formule 1 Räikkönen i Giovinazzi zůstávají v Alfě Romeo

Finský veterán Kimi Räikkönen i Antonio Giovinazzi budou také v příští sezoně mistrovství světa formule 1 jezdit za stáj Alfa Romeo. Švýcarský tým o prodloužení spolupráce s oběma piloty informoval na svých internetových stránkách.

Jednačtyřicetiletý Räikkönen je nejstarším pilotem ve startovním poli. Na kontě má 21 vítězství a v roce 2007 se s Ferrari stal mistrem světa. Finský jezdec ve formuli 1 závodil i za McLaren a Lotus a je také rekordmanem v počtu startů, kterých má na kontě 324. V týmu Alfy Romeo působí od loňska.

Šestadvacetiletý Giovinazzi si první start v F1 připsal před třemi lety v barvách Sauberu. První kompletní sezonu odjel loni po přejmenování týmu na Alfa Romeo, kdy díky pátému místu ve Velké ceně Brazílie zaznamenal dosud nejlepší výsledek v kariéře. V probíhajícím ročníku italský pilot byl nejlépe devátý.

před 1 hodinou

Aerolinky Air France-KLM se propadly do miliardových ztrát, kvůli pokračující krizi se bojí dalšího zhoršení

Francouzsko-nizozemská letecká společnost Air France-KLM se ve třetím čtvrtletí propadla do provozní ztráty 1,05 miliardy eur (28,8 miliardy Kč) ve srovnání se ziskem 909 milionů eur ve stejném období loni. Firma v pátek také varovala před dalším zhoršením, neboť rostoucí počet případů nákazy novým koronavirem přináší v mnoha zemích další cestovní omezení.

Ztráta za uplynulé čtvrtletí ale byla nižší, než čekali analytici. Ti ji odhadovali na 1,24 miliardy eur, uvedla agentura Reuters. Výnosy klesly o 67 procent na 2,52 miliardy eur (69 miliard Kč), zatímco analytici počítali s poklesem pouze na 2,79 miliardy eur.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

HDP ve třetím čtvrtletí zmírnil navzdory koronaviru meziroční pokles

Česká ekonomika v letošním třetím čtvrtletí zmírnila propad. Hrubý domácí produkt klesl meziročně klesl o 5,8 procenta. Ve druhém čtvrtletí se přitom kvůli koronaviru snížil o 10,9 procenta, což byl nejhorší výsledek od vzniku samostatné České republiky. Mezičtvrtletně HDP ve 3. čtvrtletí vzrostl o 6,2 procenta. Vyplývá to z předběžného odhadu, který v pátek zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

"Meziroční vývoj ekonomiky nejvíc ovlivnil významný pokles domácí poptávky, a to jak investic, tak spotřeby domácností. Oživení zahraniční poptávky po českém zboží nedokázalo vykompenzovat pokles vývozu služeb," uvedl ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet.

Zdroj: ČTK
Další zprávy