Video: Český biker vyhrál divoký sjezd ulicemi Valparaísa. Trasu za jízdy i okomentoval

Český elitní jezdec fourcrossu Tomáš Slavík zvítězil v bláznivém sjezdu horských kol ulicemi chilského Valparaísa. Na trati byla řada neuvěřitelných skoků, závodníci mimo jiné projížděli skrz malý domek. Slavík při tréninkové jízdě natočil video z pohledu jezdce, a je to opravdu síla.
Sjezd Red Bull Valparaíso Cerro Abajo je dlouhý 1,8 km. V úzkých uličkách plných skoků a schodů ho nejrychleji překonal český biker Tomáš Slavík. | Video: Red Bull

Závod Red Bull Valparaíso Cerro Abajo je dlouhý 1,8 km a český jezdec Tomáš Slavík zdolal tuto vzdálenost v úzkých uličkách plných skoků a schodů v čase hluboko pod tři minuty. Na druhém místě skončil britský jezdec Bernard a třetí se umístil chilský favorit Pedro Ferreira

"Jsem nadšený, na tomto závodě už jsem počtvrté a konečně se to povedlo. Byl to skvělý zážitek, závodit na tomto krásném místě," řekl Tomáš Slavík. Slíbil také pořadatelům, že příští rok přijede znovu a pokusí se k účasti přesvědčit i další jezdce.

Podívejte se na kontrolní jízdu českého bikera, kterou za jízdy okomentoval:

Český biker Tomáš Slavík vyhrál sjezd v ulicích chilského Valparaísa. Podívejte se na tréninkovou jízdu, kterou Čech přímo z kola okomentoval. | Video: Red Bull

Tomáš Slavík patří k velmi zkušeným jezdcům - v roce 2011 skončil celkově třetí ve Světovém poháru ve fourcrossu. Poté, co Mezinárodní cyklistická unie (UCI) vyřadila fourcross z programu svých akcí, Slavík kraloval nově vzniklému seriálu 4X Pro Tour. Vyhrál každý závod a stal se celkovým šampionem za rok 2012.

Valparaíso je chráněno jako Světové dědictví UNESCO a je považováno za jednu z nejzajímavějších městských oblastí v Latinské Americe.

Z výsledků: 

1. Tomáš Slavík (CZE) 2:48,48
2. Bernard Kerr (GBR) 02:50,56
3. Pedro Ferreira (CHI) 02:52,520
4. Mauricio Acuña (CHI) 02:53,640
5. Matías Núñez (CHI) 02:53,720

 

Právě se děje

před 20 minutami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Událost vyšetřuje policie.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitována, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Pokud Sněmovna vysloví nedůvěru vládě, Zeman ji nechá do voleb vládnout v demisi

Prezident Miloš Zeman trvá na svém předchozím výroku, že by nechal do voleb dovládnout v demisi vládu premiéra Andreje Babiše (ANO), pokud by jí Sněmovna začátkem června vyslovila nedůvěru. Frekvenci 1 dnes řekl, že to pokládá za nejlogičtější řešení. Opozici doporučil, aby se soustředila na volební kampaň a program a krátce před říjnovými sněmovními volbami nedělala podobné "vylomeniny".

Zeman řekl, že trvá na svém dřívějším vyjádření. "Nejlogičtějším postupem je nechat vládu dovládnout v demisi," uvedl. Sněmovna by měla z iniciativy koalic Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů a STAN hlasovat začátkem června. Výsledek hlasování rozhodne postoj KSČM. "Já řekl i při jednání s opozičními předáky, že by se měli víc soustředit na kampaň a předvést své programy a kandidáty a nedělat takové vylomeniny, jako je hlasování o nedůvěře," prohlásil prezident.

Další zprávy