reklama
 
 

Apache Matto E5 Lady: dojezd 49,8 km, celkové hodnocení 83 %

1. 1. 2017 15:44
VERDIKT: Silný záběr motoru dokazuje, že pro rekreační používání nejsou motory v zadním náboji minulostí. Cykloturisté zaplesají, jezdci pozitivně hodnotili příjemný celkový jízdní dojem a snadné ovládání.

Hodnocení kola v jednotlivých parametrech

(Nejlepší známka je 5, nejhorší 0)

Krosová elektrokola značky Apache naleznete pod označením Kolla a Matto. Prvně jmenovaná čítá celkem šest modelů, spravedlivě rozdělených na dámské a pánské provedení. Vrcholným modelem pro obě pohlaví je varianta se současnou top nabídkou v motorech, tedy typem Bosch Performance CX a velmi kvalitní komponentovou nabídkou a možností výběru ze dvou barevných variant ve všech verzích.

Pokud netrváte na značce Bosch, ale přesto chcete silného pomocníka, je tu řada Matto. A to opět v několika provedeních, buď se středovým motorem Max Drive, který se díky naklonění o 40 stupňů stává téměř neviditelným, nebo s motorem Apache Power Silent v zadním náboji, který lze kombinovat s dvěma různě kapacitními bateriemi.

Jak to viděli testovací jezdci

 • Lubor (46, bývalý profesionální cyklista): Nejsilnější motor, největší tah, do kopce skvělý, ale v okamžiku, kdy jsem potřeboval podporu, typicky v kopci v těžké zatáčce, tak nebyla, je třeba šlapat plynule.

 • Jana (48, hobby cyklistka): Příjemné kolo, na cykloturistiku ideální, příjemný posed a ovladatelnost, dost síly motoru.

 • Tomáš (51, hobby cyklista): Velmi se mi zamlouvalo, má silný motor, velmi pomáhá, na trekové kolo se v terénu velmi dobře ovládá.

 • Zdeněk (41, cykloturista): Ovladatelné kolo, příjemně se na něm jede, má dobré brzdy a dosáhl jsem na něm nejvyšší rychlosti. Má dva převodníky, což je příjemné. Pomoc motoru i při plné baterce nebyla nejsilnější, po mechanické stránce naprosto příjemné kolo.

Technické parametry a cena

Rám Alu, Alloy 6061
Vidlice SR Suntour NCX HLO
Kliky Shimano T3010
Řazení Shimano Altus M 370
Kazeta Alivio HG 300
Brzdy kotoučové, hydraulické Shimano Acera M396 180/180 mm
Ráfky Apache double wall
Pláště Schwalbe Tyrago 622 - 42
Motor 8FUN
Hmotnost 21,2 kg
Cena 33 990 Kč

autoři: Aktuálně.cz, Velo | 1. 1. 2017 15:44

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama