Důchodce žádá soud o změnu data narození. Vysoký věk ho diskriminuje při seznamování

Magazín Magazín
8. 11. 2018 11:57
Nizozemský důchodce Emil Ratelband chce o 20 let omládnout. Žádá proto soud o změnu data svého narození z roku 1949 na 1969, protože se cítí diskriminován na seznamovací aplikaci Tinder i při hledání zaměstnání. Změnu přirovnává k možnosti identifikace k jinému pohlaví.
Ne každý se cítí na svůj věk.
Ne každý se cítí na svůj věk. | Foto: Shutterstock

"Dnes si můžete si změnit jméno, můžete si změnit pohlaví. Proč byste si nemohli změnit svůj věk?" řekl senior nizozemskému serveru De Telegraaf.

Případem se bude zabývat místní soud ve městě Arnhem, které leží jihovýchodně od Amsterdamu. Soudce je ale ke kauze skeptický, žádný legální postup prý nedovoluje člověku změnit si datum narození.

Ratelband argumentuje, že se cítí kvůli svému věku diskriminovaný. Věk neblaze ovlivňuje jeho úspěch na seznamovací aplikaci Tinder a šance v zaměstnání. Nizozemská ústava přitom výslovně zakazuje diskriminaci na trhu práce kvůli věku.

"Věk 69 let mě limituje. Pokud je člověku 49, může si koupit nový dům, řídit lepší auto. Může více pracovat," řekl Ratelband, který si se změnou věku přeje odejít z penze.

Cítím se jako mladý bůh

Pokud mám na Tinderu uvedené, že je mi 69, většinou se nedočkám odpovědi. Když napíšu, že mi je 49, tak s obličejem, co mám, budu mít skvělé šance na rande," vysvětlil muž.

Ratelband rovněž podotkl, že podle doktorů má tělo 45letého muže, a popsal se jako "mladý bůh".

Emil Ratelband je v Nizozemí veřejně známá osobnost. Zabývá se mimo jiné výzkumem neurolingvistiky, působí jako motivační řečník a nadaboval jednu z postav ve filmu Auta 2.

Video: Jak si zařídit příjemnou penzi

Důstojný důchod? Ideálně by měl člověk naspořit 2,5 milionu korun | Video: Partners
 

Právě se děje

Další zprávy