Chtít za tohle peníze je skoro drzost. Nová pohádka s Polívkou je směšná nuda

Mojmír Sedláček Blahoslav Baťa Mojmír Sedláček, Blahoslav Baťa
3. 12. 2022 7:00
"Slivovické bakchanálie, pečení frgálů a žaludy v uších místo špuntů. Základ pro zemitou moravskou komedii tedy dobrý, přesto je pohádka Největší dar nesnesitelná nuda," tvrdí o novém českém filmu kritik Mojmír Sedláček.
Podívejte se na videorecenzi filmové pohádky Největší dar. | Video: Mojmír Sedláček, Blahoslav Baťa

Podle něj toho za sebou režisérky Daria Hrubá a Marta Santovjáková Gerlíková zatím moc nemají a jejich nezkušenost se projevuje stejným způsobem jako u tvůrců dalších nezdařených pohádek: Snadno lze podlehnout dojmu, že stačí navléct známé herce do zábavných kostýmů, říct, že láska všechno překoná, a je hotovo. Ale takhle to opravdu nefunguje.

"Celou dobu vlastně nevíme, jak mocné jsou jednotlivé postavy, respektive stojí za pozornost, že pohanští bohové zde často nesvedou téměř nic. Navíc jsou navlečeni do opravdu lacině a směšně vypadajících kostýmů. Nelze tedy mluvit ani o osudovosti, ani o humoru," myslí si Sedláček.

Během hodinu a půl dlouhé, podle kritika přesto velmi natahované stopáže zazní i několik písní Davida Stypky, ale kromě pocty loni zesnulému muzikantovi neexistuje snad jediný důvod, proč měl tenhle film vzniknout. "Pohádce navíc zoufale schází jednoznačný hlavní hrdina, jemuž bychom mohli fandit, a tak nezbývá než přemýšlet, co se vlastně tvůrkyně snažily říct," dodává Mojmír Sedláček.

 

Právě se děje

Další zprávy