Tipy na prodloužený víkend v Česku: oslavy sametové revoluce, svatomartinské hody i první lyžování

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
15. 11. 2017 12:56
Oslavy sametové revoluce, svatomartinské hody, zpřístupnění jindy zavřených památek i přehlídku designu slibuje následující prodloužený víkend v Česku. Vybrali jsme pro vás několik tipů na to, kam vyrazit. Na své si přijdou nejen milovníci přírody, ale i historie nebo sportovci.
Do Artěku se setkávali pionýři z celého světa.
Do Artěku se setkávali pionýři z celého světa. | Foto: Zahraničí

Loučeň

Středočeský zámek Loučeň u příležitosti výročí sametové revoluce připravil výstavu vychytávek z 80. let. Kromě speciální prohlídky školicího střediska se návštěvníci mohou těšit na nácvik hodu granátem, mávátka i Tuzex. Ti, kteří by si rádi dopřáli pivo za 1,70 Kč, by měli oprášit své pionýrské kroje nebo dobové oblečení z 80. let a přijít v nich na zámek.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Porota dospěla k verdiktu v procesu s expolicstou Derekem Chauvinem, který čelí obvinení z vraždy černocha George Floyda, píše agentura AP

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Někdo nastražil výbušninu do vozu severoirské policistky, podezřelá je Nová IRA

V Severním Irsku někdo nastražil bombu do automobilu policistky ve městě Dungiven nedaleko Londonderry. Policejní služba Severního Irska (PSNI) dnes uvedla, že bomba byla ve voze před domem policistky pracující na částečný úvazek objevena v pondělí a v noci na dnešek byla zneškodněna. Policie z činu podezírá radikály ze skupiny Nová IRA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy