Tipy, kam vyrazit s dětmi na lyže. V Rakousku vám pohlídají u vleku i roční batole

Magazín Magazín - za podpory: Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce
15. 11. 2019 17:15
Kam vyrazit s dětmi v Rakousku na zimní dovolenou? St. Johann in Tirol patří v posledních letech k vyhledávaným střediskům, jde o zajímavou oblast s nenáročnými sjezdovkami a bohatou sítí lyžařských školek, které hlídají roční děti. Z Prahy sem navíc dojedete za pět a půl hodiny autem.

Přečtěte si, na kolik vás tu vyjde ubytování a rodinný skipas nebo co se tu dá dělat, když zrovna nechcete lyžovat.

St. Johann in Tirol, Rakousko
St. Johann in Tirol, Rakousko | Foto: Marco Felgenhauer

Běžkování

Běžkování je v St. Johannu stejně populární jako sjezdování. Připraveni jsou na to i hoteliéři a provozovatelé penzionů, kteří se zaměřují pouze na hosty holdující protažené stopě - zapůjčí vybavení, zařídí instruktora a zajistí místa na nejrůznějších akcích a závodech.

Region získal několikrát ocenění kvality spolkové země Tyrolsko, péče o 250 kilometrů tras je tu znát. Trasy jsou značené podle náročnosti, takže tu najdete malé dvoukilometrové okruhy i desetikilometrové výzvy s vysokým převýšením. 

Každoročně v únoru se tu pořádá i závod Mezinárodní tyrolský Koasalauf, který patří k největším běžkařským událostem v Rakousku. Účast se pohybuje kolem 2000 závodníků z 20 zemí světa. Příští závod se poběží 8. a 9. února, což se následně odráží v ceně i obsazenosti místních penzionů. 

 

Právě se děje

Další zprávy