Central Park i Eiffelova věž z výšky. Proleťte se nad slavnými městy jako pták

Dan Poláček Magazín Dan Poláček, Magazín
12. 11. 2022 13:56
Vidět světové metropole z ptačí perspektivy se turistům tak často nepoštěstí. Teprve při pohledu shora přitom kolikrát vyniknou důmyslné plány, s jakými architekti města budovali. Některým dominují futuristické mrakodrapy, jiným historické poklady. Podívejte se na letecké snímky Paříže, New Yorku, Ria de Janeira či Tokia.
La Paz, Bolívie. Pohled na různé městské aglomerace ve světě.
La Paz, Bolívie. Pohled na různé městské aglomerace ve světě. | Foto: Shutterstock

La Paz v Bolívii je nejvýše položeným velkoměstem světa. Rozkládá se pod náhorní plošinou v kaňonu řeky Choqueyapu ve výšce 3250 až 4100 metrů nad mořem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Poprvé v historii. Izraelský prezident Herzog přiletěl na návštěvu do Bahrajnu

Izraelský prezident Jicchak Herzog přiletěl do Bahrajnu, informovala agentura AFP. Toto království v Perském zálivu patří k několika muslimským státům, s nimiž Izrael normalizoval vztahy. Jde o první návštěvu hlavy židovského státu v této zemi a izraelská média ji označují za historickou.

Herzoga v zemi přivítal bahrajnský ministr zahraničí Abdal Latíf bin Rašíd Zajání. Poté se setkal s králem Hamadem bin Ísou Chalífou i korunním princem a premiérem Salmánem bin Hamadem Chalífou. Herzog dříve uvedl, že při setkání se chce soustředit na "způsoby posílení hospodářské spolupráce" mezi oběma zeměmi, jakož i na otázky změny klimatu a bezpečnosti.

Bahrajn a Spojené arabské emiráty, které Herzog navštíví v pondělí, se v září 2020 staly prvními arabskými státy, které v uplynulém čtvrtstoletí normalizovaly vztahy s Izraelem. Předtím takový krok učinily pouze dvě arabské země - Jordánsko v roce 1994 a Egypt v roce 1979. Dohodu s Izraelem zástupci SAE a Bahrajnu podepsali ve Washingtonu. Palestinci krok odsoudili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy