reklama
 
 

Česká hra o protektorátu má úspěch. Ocenil ji i autor Dooma

6. 8. 2015 13:21
Výuková hra mapující československé dějiny mezi lety 1938 a 1989 získala prestižní ocenění a její kvality ocenil i slavný herní vývojář John Romero.

Praha – Výuková hra Československo 38–89 získala první cenu na Games Learning Society Showcase 2015. V porotě zasedl i vývojář John Romero, autor kultovních počítačových her Wolfenstein 3D a Doom.

„Odvedli jste skvělou práci. Československo 38–89 ukazuje, jak se mohou učit děti v budoucnosti,“ nechal se slyšet Romero. Autoři podle něj zpracovali náročné téma s respektem a skvěle vystihli dobovou atmosféru.

Simulace Československo 38-89 nabízí interaktivní příběh se stylizovanou komiksovou grafikou od výtvarníka Ticha 762 podbarvenou hudebním doprovodem skupiny DVA. Zachycuje důležité okamžiky československý dějin od roku 1938 až po sametovou revoluci.

"Nedozvídáme se čistá historická fakta, nýbrž různé náhledy na historické události. Nemůžete měnit dějiny, jen je rekonstruovat, poznávat," popsal vedoucí projektu Vít Šisler systém simulace. Děj se totiž odvíjí od toho, jaká rozhodnutí činí hráč během hraní.

Protože projekt Československo 38-89 vznikl na Filozofické a Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze a v Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd ČR za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, investuje se veškerý zisk ze hry do podpory vědy a výzkumu. "Veřejnost tedy zakoupením podpoří tyto oblasti," říká Šisler.

Druhý díl se bude jmenovat Vnitřní pohraničí a řeší odsun Němců, nástup komunistů k moci a kolektivizaci. Vyjde letos na podzim. Třetí díl pod pracovním názvem Útěk zmapuje dobu normalizace.

autor: Magazín | 6. 8. 2015 13:21

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama