Princ William má novou práci. Chce létat a zachraňovat lidi

Magazín Magazín
24. 6. 2014 10:00
Princ William se chce opět vrátit do práce. Královské povinnosti a charita mu už nestačí.
Princ William a vévodkyně Kate
Princ William a vévodkyně Kate | Foto: Reuters

LondýnPrinc William před devíti měsíci odešel ze služby vojenského letectva britských ozbrojených sil RAF a začal se naplno věnovat povinnostem vyplývajících z jeho postavení. Podle deníku The Daily Mail se chce znovu stát pilotem, rád by létal s helikoptérou u východoanglické záchranné služby.

Plánuje totiž, že se s manželkou Kate usadí na venkovském panství Anmer Hall, které se nachází uprostřed cesty na leteckou základnu. To mu umožní vídat syna každý den.

William by se mohl stát jedním ze šesti pilotů letecké záchranné služby s naprosto stejným pracovním úvazkem, jaký mají běžní zaměstnanci. Výše jejich platu se pohybuje od 40 do 60 tisíc liber za rok. Kolik si za  služby včetně těch nočních odnese člen královské rodiny, není známo.

Zpráva o novém zaměstnání prince Williama není zatím oficiálně potvrzena. Podle mluvčí Kensingtonského paláce princ tuhle možnost zatím jen zvažuje, což potvrdil i mluvčí letecké ambulance.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 27 minutami

Vladimír Dbalý a další tři lidé jsou znovu obžalovaní v kauze zakázek Nemocnice Na Homolce

Státní zástupce znovu obžaloval bývalého ředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého a další tři lidi v takzvané třetí větvi kauzy zakázek tohoto zdravotnického zařízení. Uvedla to ČT. Znovu před soud půjde i Dbalého bývalý náměstek Michal Toběrný a Jan Valtr, který figuruje v jiných kauzách jako spolupracovník lobbisty Iva Rittiga. Již dříve chtěl soud stíhání zastavit, státní zástupce ale nesouhlasil.

Třetí větev kauzy spadá do období mezi lety 2006 až 2011 a zahrnuje mimo jiné zmanipulování tendru nemocnice na dodání zařízení pro pracoviště navigované neurochirurgie.

Zdroj: Domácí
před 35 minutami

Dominantní kanoista Fuksa si na MS zajistil finále na 500 metrů

Kanoista Martin Fuksa na mistrovství světa dominoval v rozjížďce na 500 metrů a s přehledem si zajistil nedělní finále. Tam může získat třetí světový titul na této neolympijské trati. Rozjížďku na 500 metrů vyhrál na šampionátu v Kodani také kajakář Jakub Zavřel, ale tam se přímo do finále nepostupovalo. Mistra Evropy z roku 2017 a letošního bronzového medailistu z ME Zavřela tak čeká v sobotu semifinále.

před 46 minutami

Ministr zahraničí Kulhánek vystoupí s projevem na Valném shromáždění OSN. Hlavním tématem bude Afghánistán

Českou delegaci na 76. zasedání Valného shromáždění Organizace spojených národů (OSN) v New Yorku ve dnech 20. až 25. září povede ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Loni a předloni Českou republiku zastupoval premiér Andrej Babiš (ANO). S národním projevem vystoupí v rámci všeobecné rozpravy v rámci sobotního programu.

Jedním z hlavních témat shromáždění bude situace v Afghánistánu poté, co se po odchodu spojeneckých vojsk moci v zemi ujalo radikální hnutí Tálibán.

Proslov bude mít ministr Kulhánek také na setkání k Všeobecné úmluvě o zákazu jaderných zkoušek a na ministerských setkáních k odpovědnosti chránit a k Mezinárodnímu trestnímu soudu. Zúčastní se i neformálního jednání šéfů diplomacií zemí Evropské unie.

Zdroj: Domácí
Další zprávy