Princ William má novou práci. Chce létat a zachraňovat lidi

Magazín Magazín
24. 6. 2014 10:00
Princ William se chce opět vrátit do práce. Královské povinnosti a charita mu už nestačí.
Princ William a vévodkyně Kate
Princ William a vévodkyně Kate | Foto: Reuters

LondýnPrinc William před devíti měsíci odešel ze služby vojenského letectva britských ozbrojených sil RAF a začal se naplno věnovat povinnostem vyplývajících z jeho postavení. Podle deníku The Daily Mail se chce znovu stát pilotem, rád by létal s helikoptérou u východoanglické záchranné služby.

Plánuje totiž, že se s manželkou Kate usadí na venkovském panství Anmer Hall, které se nachází uprostřed cesty na leteckou základnu. To mu umožní vídat syna každý den.

William by se mohl stát jedním ze šesti pilotů letecké záchranné služby s naprosto stejným pracovním úvazkem, jaký mají běžní zaměstnanci. Výše jejich platu se pohybuje od 40 do 60 tisíc liber za rok. Kolik si za  služby včetně těch nočních odnese člen královské rodiny, není známo.

Zpráva o novém zaměstnání prince Williama není zatím oficiálně potvrzena. Podle mluvčí Kensingtonského paláce princ tuhle možnost zatím jen zvažuje, což potvrdil i mluvčí letecké ambulance.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Roční výše příspěvku na podporované zdroje energie loni stagnovala na 45 miliardách

Roční výše poskytnutého příspěvku podporovaným zdrojům energie (POZE) loni v Česku činila 45,4 miliardy korun, stagnovala tak na podobné úrovni jako v roce 2019. Vyplývá to z dat, které na webu zveřejnil Operátor trhu s elektřinou (OTE). Od roku 2006 bylo na podporu POZE v Česku vyplaceno přes 430 miliard korun. Stát loni na dotaci přispěl 27 miliard korun, zbytek zaplatili zákazníci ve fakturách za elektřinu. Na kolik peněz přesně budou mít tyto zdroje v daný rok nárok, není stanoveno dopředu, záleží vždy na objemu výroby.

Většina podpory podle OTE loni tradičně mířila obnovitelným zdrojům energie, kterým bylo vyplaceno 43,2 miliardy korun, meziročně o 1,7 procenta více. Solární elektrárny obdržely 29,1 miliardy korun, bioplynové stanice sedm miliard korun, biomasa 3,3 miliardy korun, vodní elektrárny skoro 2,5 miliardy korun a větrné zdroje 1,3 miliardy korun. Zbytek vyplacené podpory získaly zdroje kombinované výroby elektřiny a tepla (KVET), druhotné zdroje a teplo z obnovitelných zdrojů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy