Princ William má novou práci. Chce létat a zachraňovat lidi

Magazín Magazín
24. 6. 2014 10:00
Princ William se chce opět vrátit do práce. Královské povinnosti a charita mu už nestačí.
Princ William a vévodkyně Kate
Princ William a vévodkyně Kate | Foto: Reuters

LondýnPrinc William před devíti měsíci odešel ze služby vojenského letectva britských ozbrojených sil RAF a začal se naplno věnovat povinnostem vyplývajících z jeho postavení. Podle deníku The Daily Mail se chce znovu stát pilotem, rád by létal s helikoptérou u východoanglické záchranné služby.

Plánuje totiž, že se s manželkou Kate usadí na venkovském panství Anmer Hall, které se nachází uprostřed cesty na leteckou základnu. To mu umožní vídat syna každý den.

William by se mohl stát jedním ze šesti pilotů letecké záchranné služby s naprosto stejným pracovním úvazkem, jaký mají běžní zaměstnanci. Výše jejich platu se pohybuje od 40 do 60 tisíc liber za rok. Kolik si za  služby včetně těch nočních odnese člen královské rodiny, není známo.

Zpráva o novém zaměstnání prince Williama není zatím oficiálně potvrzena. Podle mluvčí Kensingtonského paláce princ tuhle možnost zatím jen zvažuje, což potvrdil i mluvčí letecké ambulance.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 8 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy