FOTO Kate a George se loučí, Australané si je zamilovali

Královská rodina se loučí.
Vévodkyně Catherine navštívila s manželem, princem Williamem, městečko Elizabeth nedaleko Adelaide v Austrálii.
Vévodkyně Catherine
Královský pár se dočkal originálního přivítání.
Vévodkyně Catherine
Foto: Reuters
ČTK / jaz
25. 4. 2014 12:00
Návštěva prince Williama, vévodkyně Kate a malého prince George zvýšila oblibu britské monarchie v Austrálii.

Sydney – Královský pár s osmiměsíčním synem právě absolvuje devítidenní cestu po Austrálii, během které jsou středem pozornosti médií i nadšeného davu, jež je všude vítá.

Zájem poutá také garderoba vévodkyně, která s sebou na cesty bere i svou stylistku. Kate ale musí při volbě šatníku dbát na mnohem víc věcí, než jsou barva a velikost, píše agentura DPA. Jedním z pravidel, které musí Catherine dodržovat je výběr šatů od návrháře pocházejícího z dané země a musí se také hodit k dané příležitosti.

Katin koncept ale zjevně funguje. V Austrálii nadšení pro monarchii dlouho nebylo tak silné jako nyní, při návštěvě mladého a pohledného páru.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Česká národní banka ve středu podle analytiků začne zvyšovat úrokové sazby

Bankovní rada České národní banky zvýší na svém středečním zasedání úrokové sazby, shodují se ekonomové oslovení ČTK. Podle nich tak centrální banka zahájí postupnou normalizaci měnové politiky, další růst sazeb by totiž podle jejich odhadů měl následovat v srpnu a na podzim.

Důvodem jsou obavy kvůli růstu inflace, což souvisí s očekávaným ekonomickým oživením. Základní úroková sazba by tak měla podle analytiků ve středu stoupnout o 0,25 procentního bodu na 0,5 procenta.

Například podle hlavního ekonoma České bankovní asociace Jakuba Seidlera je podle posledních komentářů představitelů bankovní rady ČNB středeční zvýšení sazeb poměrně jisté. "Pokud však ve středu sazby vzrostou jen o tradičních 0,25 procentního bodu, další nárůst pak může přijít relativně záhy, a to již na nadcházejícím měnovém jednání začátkem srpna," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy