Přehled: Oběti sexuálního násilí už nemlčí. Aféra Weinstein přerostla do vysokých pater politiky

Magazín ČTK Magazín, ČTK
Aktualizováno 3. 11. 2017 22:20
Začalo to 5. října 2017. Deník The New York Times zveřejnil článek, podle kterého se vlivný filmový producent Harvey Weinstein dopustil sexuálního obtěžování žen. Začaly se vynořovat informace o dalších údajných sexuálních útočnících. Jsou to taková zvučná jména jako herci Kevin Spacey a Dustin Hoffman či režisér Brett Ratner. Vlna odhalování případů sexuálního obtěžování zasáhla i Evropský parlament a přiměla k odstoupení britského ministra.
Harvey Weinstein a jeho žena Georgina Chapman v únoru 2017.
Harvey Weinstein a jeho žena Georgina Chapman v únoru 2017. | Foto: Reuters
Foto: Reuters

Deník The New York Times spustil lavinu

5. října 2017 - Deník The New York Times zveřejnil článek, podle kterého se vlivný filmový producent Harvey Weinstein, který má na svém kontě filmy jako Pulp Fiction, Zamilovaný Shakespeare nebo Nespoutaný Django dopustil sexuálního obtěžování žen. List mimo jiné informoval, že 65letý Weinstein uzavřel kvůli sexuálnímu obtěžování, kterého se měl dopustit i před více než dvěma desítkami let, mimosoudní dohody o odškodnění s nejméně osmi ženami. Jednou z Weinsteinových obětí byla v minulosti herečka Ashley Juddová (na snímku).

Weinstein, jenž měl také blízko ke stranickým špičkám Demokratické strany a vystupoval jako bojovník za práva žen, neodolal tlaku, opustil domovské Los Angeles a odletěl do státu Arizona, aby se podrobil psychoterapii.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Ruský hacker se přiznal k největší bankovní loupeži přes internet, hrozí mu až 20 let

Ruský hacker vydaný loni z Gruzie do USA se v pondělí v New Yorku přiznal k rozsáhlé internetové krádeži osobních dat klientů americké banky JP Morgan Chase. Oznámila to agentura Bloomberg. Šestatřicetiletý Andrej Ťurin má vyslechnout rozsudek manhattanského soudu v polovině února, hrozí mu trest vězení 15 až 20 let.

Ťurin podnikl útok proti americké bance před čtyřmi lety a zmocnil se dat 80 milionů jejích klientů. Ve své době to byla podle agentury AP největší internetová bankovní loupež na světě. Jeho oběťmi se rovněž staly finanční ústavy Fidelity Investments, E-Trade Financial a Dow Jones, burzovní zpravodajské weby a makléřské firmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy