reklama
 
 

Leoš Mareš má nález na tlustém střevě. K vyšetření ho donutila nedávná smrt otce

2. 3. 2016 16:50
Moderátor podstoupil kolonoskopii kvůli nedávnému úmrtí v rodině. Své fanoušky informoval nejen o nálezu polypu na tlustém střevě, ale i nutnosti podstoupit vyšetření včas. Mareše sledují na sociálních sítích stovky tisíc uživatelů. V komentářích mu vyjadřují podporu a vítají, že takto známá osobnost mluví o prevenci.

Leoš Mareš podstoupil vyšetření střev zvané kolonoskopie a podle svého vyjádření na Twitteru to bylo právě včas. Lékaři mu totiž našli polyp, což je výrůstek na střevní sliznici, ze kterého se může rozvinout i rakovinové onemocnění.

Devětatřicetiletý úspěšný moderátor pohřbil koncem roku 2015 svého otce Ivo Mareše, který trpěl vleklou nemocí a v posledních okamžicích života i silnými bolestmi. Odchod otce tak Mareše donutil přemýšlet o prevenci.

O vyšetření informoval na sociálních sítích Instagram a Twitter, kde ho dohromady sleduje přes 350 tisíc lidí. Desítky komentářů pod příspěvkem mu vyjadřují podporu. Lidé vítají, že takto známá osobnost mluví o prevenci a může k vyšetření inspirovat další. 

Podle lékařů existují dva druhy polypů. Jeden nezhoubný, který je zánětlivý, ale ne nebezpečný. Druhý je zhoubný, z něhož se může rozvinout rakovina. Na onemocnění střev má velký vliv výživa, ale i stres, kouření nebo užívání alkoholu.

Když se nádor agresivně nešíří, tak člověk nemusí mít žádné příznaky. Naše metoda by ho uměla lokalizovat a říct, jaký má potenciál se šířit, vysvětluje člen oceněného týmu, kybernetik Daniel Georgiev | Video: Martin Veselovský |  20:01

autor: jaz | 2. 3. 2016 16:50

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama