Karel Gott plánuje, že se objeví na předávání Českých slavíků. Zpívat ale nebude

Magazín ČTK Magazín, ČTK
5. 11. 2015 11:41
V průběžných výsledcích ankety Český slavík Mattoni 2015 se mezi osmi nejúspěšnějšími zpěváky podle očekávání objevili Karel Gott a Tomáš Klus. Nemocný Gott podstupující nyní léčbu nádorového onemocnění mízních uzlin bude pravděpodobně v sobotu 28. listopadu v hledišti. Duet s Petrem Kolářem ale zpívat nebude.
Český slavík 2012 - Karel Gott
Český slavík 2012 - Karel Gott | Foto: Jiří Herman/www.hermina.cz

Praha – Přestože Karel Gott momentálně podstupuje náročnou léčbu, na slavnostní předávání Slavíků koncem listopadu podle organizátorů dorazí.

"Karel Gott mi telefonicky potvrdil, že pokud to bude možné, ceremoniálu se zúčastní jako divák. Z plánovaného duetu s Petrem Kolářem však sešlo. Jinak jsme pozvali všechny nominované včetně Tomáše Kluse," řekl dnes ČTK ředitel pořádající agentury Musica Bohemica Jaroslav Těšínský.

Pokud se v kategorii zpěváků podaří zvítězit favorizovanému Gottovi, bude to jeho už čtyřicátý Zlatý slavík.

Mezi osmi nejúspěšnějšími interprety se stejně jako loni objevila kapela Ortel spojovaná s krajní pravicí. Hlasy svým favoritům mohou lidé posílat do půlnoci 22. listopadu. Konečné výsledky budou vyhlášeny 28. listopadu ve Státní opeře v Praze.

V průběžném hlasování se v Českém slavíkovi objevili (podle abecedy) zpěvačky Monika Absolonová, Anna K., Lucie Bílá, Ewa Farna, Gabriela Gunčíková, Marta Jandová, Aneta Langerová a Lucie Vondráčková, zpěváci Václav Bárta, Ondřej Brzobohatý, Michal David, Karel Gott, Tomáš Klus, Richard Krajčo, Daniel Landa a Tomáš Ortel a skupiny Divokej Bill, Chinaski, Kabát, Kryštof, Mandrage, Olympic, Ortel a Tři sestry.

 

Právě se děje

Další zprávy