Jennifer Aniston vyhlásila válku bulváru. Rozčílil ji vymyšlený článek o jejím těhotenství

pej
14. 7. 2016 8:00
Jennifer Aniston vyzvala k bojkotu bulvárních médií. K otevřené reakci ji donutily neustálé spekulace o jejím údajném těhotenství. "Momentálně opravdu nejsem těhotná. Podobné zprávy jsem nikdy neřešila a nechávaly mě klidnou, teď už ale musím reagovat a říct dost neustálému ponižování, ke kterému dochází každý den ve jménu žurnalistiky," svěřila se herečka. Na blogu se rovněž pozastavila nad nelidským přístupem bulváru.
Jennifer Aniston (Screen Actors Guild Awards v Los Angeles)
Jennifer Aniston (Screen Actors Guild Awards v Los Angeles) | Foto: Reuters

Jennifer Aniston už dlouhá léta patří mezi hlavní postavy zahraničního bulváru. Noviny řeší nejenom její partnerské vztahy a postavu, ale také její plodnost.

Když před měsícem vyšla ve společenském týdeníku InTouch zpráva o jejím těhotenství, rozhodla se herečka bránit. Ve své eseji na blogu deníku The Huffington Post odsoudila bulvár za ponižování žen.

Otevřené zpovědi v písemné podobě předcházelo i oficiální popření údajného těhotenství. Na dotyčný článek kriticky reagoval i její právní zástupce, který ho označil za hanebný. 

"Momentálně opravdu nejsem těhotná. Podobné zprávy jsem nikdy neřešila a nechávaly mě klidnou, teď už ale musím reagovat a říct dost neustálému ponižování, ke kterému dochází každý den ve jménu žurnalistiky," napsala s tím, že právě teď nastal vhodný okamžik se bránit. 

Kromě dementování fámy využila populární herečka esej i pro zamyšlení nad bulvárními médii. "Na základě dlouholetých zkušeností mi došlo, že nebezpečné praktiky bulváru se nikdy nezmění, alespoň tedy ne v dohledné době. Změnit se ale může naše vnímání a reakce na tyto jedovatě nakažlivé zprávy, které utváří naše představy o tom, jací bychom měli být," napsala.

Aniston rovněž obvinila bulvár, že znázorňuje ženy pouze jako fyzický objekt, který je určen k tomu, stát se matkou. 

"Jsem unavená z toho, být neustálou součástí tohoto příběhu. Ano, někdy v budoucnu se mohu stát matkou. Pak udělám všechno pro to, abyste se to dozvěděli jako první. Momentálně se ale nesnažím otěhotnět. Nemám totiž pocit, že bych i bez dítěte nedokázala být šťastná," uvedla Aniston. 

Stejně tak považuje za absurdní hodnotit ženy na základě toho, zda mají nebo nemají partnera. "Jsme kompletní, i když nemáme partnera nebo dítě. Samy se můžeme rozhodovat o tom, co je pro nás nejlepší. Pojďme inspirovat dívky a ženy z celého světa, kterým máme jít příkladem," vyzvala.

Nakonec vybídla všechny k bojkotu bulváru a ke změně postojů. "Možná budou jednou bulvární novináři donuceni změnit optiku a polidští svůj přístup," uzavřela. 

 

Právě se děje

Další zprávy