Do Cosbyho kauzy údajně znásilněných žen je zapleten i vydavatel Playboye. Ten nařčení žen odmítá

pej, ČTK
19. 5. 2016 14:56
Žena, která obvinila Billa Cosbyho ze znásilnění, podala žalobu i na Hugha Hefnera. Vydavatel časopisu Playboy podle ní o Cosbyho náklonnosti k mladým ženám věděl a nezabránil jejich seznámení. K incidentu mělo navíc podle tvrzení dojít během jedné z oslav v jeho domě známém také jako Playboy Mansion.
Bill Cosby a Hugh Hefner
Bill Cosby a Hugh Hefner | Foto: Profimedia.cz

Chloe Goinsová, která obvinila známého komika Billa Cosbyho ze sexuálního zneužívání, žaluje i majitele a vydavatele časopisu Playboy Hugha Hefnera. K trestnému činu mělo dojít v jeho domě v roce 2008. Informoval o tom web britského deníku The Independent s odkazem na agenturu AP.

Šestadvacetiletá Goinsová tvrdí, že majitel časopisu Playboy věděl o Cosbyho sklonech, a je proto zodpovědný za její zneužití a následnou psychickou újmu. Během oslavy, která se konala zhruba před osmi lety v jeho domě, ji měl podle informací agentury Reutres s Cosbym seznámit a rovněž jí nabízet alkohol. Devadesátiletého Hefnera proto obvinila ze spiknutí za účelem pohlavního zneužití.

Prokuratura v Los Angeles ale odmítla v této kauze herce Billa Cosbyho obvinit. Okresní prokurátor to v lednu vysvětlil tím, že skutek je promlčen a zároveň chybí dostatek důkazů. Vyšetřovatelé měli zároveň narazit na nesrovnalosti ve výpovědi Coinsové.

Hefnerův právní zástupce se k žalobě zatím nevyjádřil, kauzu odmítli komentovat i Cosbyho advokáti.

Hefner se již v minulosti postavil za Cosbyho. Obvinění vyvracel například v roce 2014. "Bill Cosby je mým dobrým přítelem mnoho let. A už jen pouhé pomyšlení na tato obvinění mě skutečně rmoutí," prohlásil poté, co Cosbyho obvinila jiná žena ze znásilnění, ke kterému mělo dojít v roce 1975 v Mansion Playboy.

"Nikdy bych u nikoho netoleroval takovýto druh chování, a to bez ohledu na to, kdo by do něho byl zapleten," dodal.

Kvůli údajným sexuálním deliktům Cosbyho v minulých letech veřejně obvinilo na 50 žen, soud jim však dosud ani v jednom případě za pravdu nedal. Řada údajných sexuálních deliktů se odehrála před značnou dobou a časová lhůta pro jejich možné vyšetření už dávno uplynula.

Osmasedmdesátiletý herec obvinění údajně zneužitých žen dlouhodobě odmítá. Jeho právníci tvrdí, že všechna jsou pomluvou a jejich cílem je slavného herce pošpinit.

Češi mají velmi zkreslenou představu, co znásilnění je a jak probíhá, nedokážou si připustit, že znásilnění se může dít i mezi partnery, konstatuje Gabriela Bártová z Amnesty International. | Video: Daniela Drtinová
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Obyvatelé San Marina se v referendu vyslovili pro legalizaci potratů

Obyvatelé San Marina se v nedělním referendu velkou většinou hlasů vyslovili pro legalizaci potratů. Na základě konečných výsledků o tom s odvoláním na místní média informovala agentura AP. Interrupce zde budou povoleny během prvních 12 týdnů těhotenství, v případě ohrožení života či psychického zdraví ženy i po tomto období. Maličký, převážně katolický stát obklopený Itálií byl jedním z posledních v Evropě, který potraty zcela zakazoval.

Podle konečných výsledků hlasovalo pro legalizaci interrupcí 77 procent voličů. Účast podle agentury APA činila 41 procent z více než 35 tisíc oprávněných voličů.

Zákaz interrupcí v San Marinu platil už od roku 1865. Tamní ženy proto cestovaly kvůli tomuto zákroku do Itálie, kde jsou potraty legální od roku 1978. Pokud obyvatelé San Marina podstoupí v Itálii jiné lékařské zákroky, které v jejich vlasti nejsou dostupné - jako kupříkladu transplantace - veřejný zdravotnický systém náklady proplatí. To však neplatí pro potraty, jelikož je stát považuje za nelegální.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Írán nedodržel plně dohodu o monitorování svých jaderných provozů, tvrdí Mezinárodní agentura pro atomovou energii

Írán v plném rozsahu nedodržel dohodu o monitorování svých jaderných provozů, kterou před dvěma týdny uzavřel s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení MAAE, podle nějž Teherán nepustil inspektory do jednoho ze svých zařízení.

Írán v dohodě z 12. září podle MAAE umožnil jejím inspektorům nainstalovat nové paměťové karty do sledovacích kamer a pokračovat v monitorování íránských jaderných aktivit. V praxi to ale nedovolil v zařízení na výrobu součástek centrifug v Karadži, dodala agentura se sídlem ve Vídni.

MAAE uzavřením dohody o obsluze monitorovacích zařízení podle dřívějšího prohlášení Grossiho vyřešila svůj nejnaléhavější problém s Íránem, čímž byl vytvořen prostor pro širší diplomatické úsilí. Ředitel ale zdůraznil, že obě strany k trvalému řešení monitorování íránských jaderných zařízení dosud nedospěly.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Seemanová vylepšila v Neapoli další dva české rekordy

Plavkyně Barbora Seemanová na mezinárodní lize ISL v Neapoli vylepšila další dva své české rekordy. Sto metrů volný způsob zvládla v krátkém bazénu za 52,31 sekundy a její maximum na 200 metrů kraul má nově hodnotu 1:53,31.

Jednadvacetiletá reprezentantka, jež v týmové soutěži hájí barvy maďarského týmu Iron, dnes zaplavala další dva rekordy po sobotní čtyřstovce. Z dosavadního nejlepšího času na stovce z 9. září ubrala šest setin, na dvoustovce se zlepšila oproti dosavadnímu rekordu z prosince 2019 z Glasgow o 52 setin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy