Do Cosbyho kauzy údajně znásilněných žen je zapleten i vydavatel Playboye. Ten nařčení žen odmítá

pej, ČTK
19. 5. 2016 14:56
Žena, která obvinila Billa Cosbyho ze znásilnění, podala žalobu i na Hugha Hefnera. Vydavatel časopisu Playboy podle ní o Cosbyho náklonnosti k mladým ženám věděl a nezabránil jejich seznámení. K incidentu mělo navíc podle tvrzení dojít během jedné z oslav v jeho domě známém také jako Playboy Mansion.
Bill Cosby a Hugh Hefner
Bill Cosby a Hugh Hefner | Foto: Profimedia.cz

Chloe Goinsová, která obvinila známého komika Billa Cosbyho ze sexuálního zneužívání, žaluje i majitele a vydavatele časopisu Playboy Hugha Hefnera. K trestnému činu mělo dojít v jeho domě v roce 2008. Informoval o tom web britského deníku The Independent s odkazem na agenturu AP.

Šestadvacetiletá Goinsová tvrdí, že majitel časopisu Playboy věděl o Cosbyho sklonech, a je proto zodpovědný za její zneužití a následnou psychickou újmu. Během oslavy, která se konala zhruba před osmi lety v jeho domě, ji měl podle informací agentury Reutres s Cosbym seznámit a rovněž jí nabízet alkohol. Devadesátiletého Hefnera proto obvinila ze spiknutí za účelem pohlavního zneužití.

Prokuratura v Los Angeles ale odmítla v této kauze herce Billa Cosbyho obvinit. Okresní prokurátor to v lednu vysvětlil tím, že skutek je promlčen a zároveň chybí dostatek důkazů. Vyšetřovatelé měli zároveň narazit na nesrovnalosti ve výpovědi Coinsové.

Hefnerův právní zástupce se k žalobě zatím nevyjádřil, kauzu odmítli komentovat i Cosbyho advokáti.

Hefner se již v minulosti postavil za Cosbyho. Obvinění vyvracel například v roce 2014. "Bill Cosby je mým dobrým přítelem mnoho let. A už jen pouhé pomyšlení na tato obvinění mě skutečně rmoutí," prohlásil poté, co Cosbyho obvinila jiná žena ze znásilnění, ke kterému mělo dojít v roce 1975 v Mansion Playboy.

"Nikdy bych u nikoho netoleroval takovýto druh chování, a to bez ohledu na to, kdo by do něho byl zapleten," dodal.

Kvůli údajným sexuálním deliktům Cosbyho v minulých letech veřejně obvinilo na 50 žen, soud jim však dosud ani v jednom případě za pravdu nedal. Řada údajných sexuálních deliktů se odehrála před značnou dobou a časová lhůta pro jejich možné vyšetření už dávno uplynula.

Osmasedmdesátiletý herec obvinění údajně zneužitých žen dlouhodobě odmítá. Jeho právníci tvrdí, že všechna jsou pomluvou a jejich cílem je slavného herce pošpinit.

Češi mají velmi zkreslenou představu, co znásilnění je a jak probíhá, nedokážou si připustit, že znásilnění se může dít i mezi partnery, konstatuje Gabriela Bártová z Amnesty International. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 18 minutami

V Praze Kbelích dnes večer přistál první ze dvou nových letounů CASA pro českou armádu. Modernizovaný model doplní nynější flotilu čtyř letounů

Zdroj: ČTK
Další zprávy