Tom Hanks daroval svou plazmu na výzkum koronaviru. Sám nemoc prodělal

ČTK ČTK
30. 4. 2020 8:02
Když tehdy ještě relativně novou nákazou koronavirem onemocněl v polovině března hollywoodský herec Tom Hanks, pro mnohé to bylo znamením, že je tento virus a nemoc, kterou způsobuje, skutečný, napsala britská BBC. Hanksovi je nyní už lépe a na Twitteru zveřejnil záběry, na kterých je vidět, jak daruje svou plazmu na výzkum koronaviru.
Tom Hanks a jeho manželka Rita Wilsonová na premiéře filmu Atlas mraků v roce 2012
Tom Hanks a jeho manželka Rita Wilsonová na premiéře filmu Atlas mraků v roce 2012 | Foto: Reuters

K fotografiím Hanks napsal, že jde o snímky z minulého týdne. "Je to tak jednoduché jako si zdřímnout," uvedl o odběru. Odborníci doufají, že krev lidí, kteří se vyléčili, by mohla obsahovat tak velké množství protilátek, že pomohou léčit současné pacienty.

Nemocí covid-19 se nakazil oscarový herec i jeho žena, producentka a herečka Rita Wilsonová. Slabost je přepadla během natáčení filmu v Austrálii.

Tom Hanks patří mezi celosvětově nejoblíbenější herce. Proslavil se především charakterními rolemi ve filmech jako Philadelphia, Forest Gump, Apollo 13 nebo Trosečník.

 
Mohlo by vás zajímat

Právě se děje

Další zprávy