Harrison Ford havaroval s letadlem. Přežil, má zranění hlavy

ČTK ČTK
6. 3. 2015 6:25
Na místě jej ošetřili dva lékaři, kteří si vyšli zahrát golf, a pak byl převezen do nemocnice ve Venice na západě Los Angeles.
Letadlo Harrisona Forda po pádu na golfové hřiště.
Letadlo Harrisona Forda po pádu na golfové hřiště. | Foto: Profimedia.cz

Los Angeles - Americký filmový herec Harrison Ford se zranil při nehodě malého historického letadla, se kterým havaroval na golfovém hřišti v okolí Los Angeles. Oznámil to server TMZ, specializovaný na hollywoodské celebrity, informaci potvrdily i místní úřady.

Podle serveru utrpěl dvaasedmdesátiletý herec četná tržná poranění hlavy. Na místě jej ošetřili dva lékaři, kteří si vyšli zahrát golf, a pak byl převezen do nemocnice ve Venice na západě Los Angeles.

Ford pilotoval malý letoun z roku 1942, podle úřadů šlo o dvoumístný jednomotorový stroj Ryan Aeronautical ST3KR, na kterém za dob druhé světové války podstupovali pilotní výcvik američtí stíhači.

Herec je nadšeným pilotem letadel i vrtulníků, během své dráhy letce utrpěl několik nehod. Dobrovolně se také podílel na řadě záchranných a protipožárních letů. V tomto případě zřejmě motor letounu ztratil výkon, alespoň podle výpovědi svědků a odhadu expertů. Příčiny nehody se vyšetřují.

"Když jsme přijeli na místo, shledali jsme, že se malé letadlo rozbilo na golfovém hřišti Penmar, nedaleko letiště Santa Monica. Byl tu jediný letec, kterého jsme převezli do nemocnice," potvrdil agentuře AFP mluvčí hasičů Erik Scott, aniž by vyslovil jméno pacienta.

Podle očitých svědků, citovaných místní televizí KTLA, musel být Ford vytažen z letadla, ale byl schopen chůze. Podle zdravotníků byl letec při vědomí a dýchal, zranění popsali jako mírné.

Hercův život podle jeho syna Bena není v ohrožení. "Táta je v pořádku. Potlučený, ale OK," ujistil na Twitteru.

Ford se proslavil hlavně rolí dobrodruha Indiana Jonese, hraje také v pokračování sci-fi ságy Hvězdné války jako vesmírný pilot Han Solo. Nehoda by zřejmě neměla zamíchat plány, podle kterých si má příští rok v pokračování kultovního sci-fi filmu Blade Runner po více než 30 letech zopakovat roli policisty Ricka Deckarda.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Odpůrci arménského premiéra vtrhli do vládní budovy

Odpůrci arménského premiéra Nikola Pašinjana vtrhli v pondělí do vládní budovy v centru Jerevanu a požadovali Pašinjanův odchod, informovaly agentury.

Zdroj: ČTK
Další zprávy