VIDEO První ukázka z Hvězdných válek. Temná síla se probouzí

Kultura Kultura
28. 11. 2014 18:44
První teaser trailer na novou epizodu Hvězdných válek je již ke zhlédnutí.
Nedávno odhalený podtitul sedmé epizody zní The Force Awakens.
Nedávno odhalený podtitul sedmé epizody zní The Force Awakens. | Foto: The Force Awakens

Praha – Nedávno byl odhalen podtitul sedmé epizody Star Wars, který zní The Force Awakens (Síla se probouzí). Režisér J. J. Abrams zveřejnil před několika dny tweet, ve kterém odhaluje další překvapení.

Podívejte se na první ukázku k The Force Awakens
1:26
Podívejte se na první ukázku k The Force Awakens | Video:

Podle dosavadních odhadů měla první upoutávka přijít někdy koncem roku, Abrams však ve zveřejněném vzkazu na Twitteru své produkční společnosti Bad Robot mj. popřál fanouškům "skvělý Den díkuvzdání" a odhalil, že první teaser se objeví již 28. listopadu ve vybraných kinech v Severní Americe. Doplnil, že video bude trvat 88 sekund. Do vzkazu také namaloval stíhačku a výbuch, což je určitým příslibem akce. Trailer je nyní k dispozici online.

Star Wars: The Force Awakens (Síla se probouzí).
Star Wars: The Force Awakens (Síla se probouzí). | Foto: Falcon

Video začíná dlouhou zatmívačkou, po níž se následuje klidný záběr na poušť, v němž se brzy objeví vyděšená postava v uniformě Stormtroopera doprovázená voice-overem, který temně říká: "Došlo k probuzení. Cítili jste to?" Následují dramatické prostřihy z výsadku Stormtrooperů nebo záběr na ženu ve spěchu startující vznášedlo. Temná strana Síly o sobě dává vědět záběrem na zahalenou postavu v lese se světelný mečem, který má tvar zlověstně vyhlížejícího rudého kříže. Ze známých herců zatím nikdo vidět v ukázce není.

Star Wars: The Force Awakens (Síla se probouzí).
Star Wars: The Force Awakens (Síla se probouzí). | Foto: Falcon

Trailer hudebně zakončuje známý hlavní motiv skladatele Johna Williamse, během něž letí loď Millennium Falcon směrem vzhůru k obloze a vzápětí směrem k nepřátelské střílející lodi. Poté se objevuje název epizody napsaný tradičním žlutým Star Wars fontem.

Ve 30 kinech v USA a Kanadě, jejichž seznam už fanoušci Hvězdných válek pilně nastudovali, tak jsou na velkém plátně k vidění první záběry napjatě očekávaného filmu, v němž se vrátí herci z původní trilogie – Harrison Ford (Han Solo), Mark Hamill (Luke) nebo Carrie Fisher (Leia). Posilami budou například oscarová Lupita Nyong´o, Oscar Isaac nebo Domhnall Gleeson. Oficiálního traileru se pak dočkáme v prosinci, přesné datum produkce neoznámila.

Další novinkou ze světa Star Wars jsou bližší informace k chystanému spin-offu, který režíruje Gareth Edwards (Godzilla). Podle serveru Slash Film bude film vyprávět o skupině lovců odměn, která byla najata, aby ukradla první plány Hvězdy smrti. Na časové ose by tak film spadal do období událostí Epizody IV – Nové naděje. Scenáristou snímku je Gary Whitta, který napsal nepříliš dobrý sci-fi film Po zániku Země (2013).

Abramsova sedmá epizoda dorazí do českých kin 17. prosince 2015. Doposud nepojmenovaný spin-off  Edwardse bude mít premiéru někdy během roku 2016.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 6 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy