VIDEO První ukázka z Hvězdných válek. Temná síla se probouzí

Kultura
28. 11. 2014 18:44
První teaser trailer na novou epizodu Hvězdných válek je již ke zhlédnutí.
Nedávno odhalený podtitul sedmé epizody zní The Force Awakens.
Nedávno odhalený podtitul sedmé epizody zní The Force Awakens. | Foto: The Force Awakens

Praha – Nedávno byl odhalen podtitul sedmé epizody Star Wars, který zní The Force Awakens (Síla se probouzí). Režisér J. J. Abrams zveřejnil před několika dny tweet, ve kterém odhaluje další překvapení.

Podívejte se na první ukázku k The Force Awakens
1:26
Podívejte se na první ukázku k The Force Awakens | Video:

Podle dosavadních odhadů měla první upoutávka přijít někdy koncem roku, Abrams však ve zveřejněném vzkazu na Twitteru své produkční společnosti Bad Robot mj. popřál fanouškům "skvělý Den díkuvzdání" a odhalil, že první teaser se objeví již 28. listopadu ve vybraných kinech v Severní Americe. Doplnil, že video bude trvat 88 sekund. Do vzkazu také namaloval stíhačku a výbuch, což je určitým příslibem akce. Trailer je nyní k dispozici online.

Star Wars: The Force Awakens (Síla se probouzí).
Star Wars: The Force Awakens (Síla se probouzí). | Foto: Falcon

Video začíná dlouhou zatmívačkou, po níž se následuje klidný záběr na poušť, v němž se brzy objeví vyděšená postava v uniformě Stormtroopera doprovázená voice-overem, který temně říká: "Došlo k probuzení. Cítili jste to?" Následují dramatické prostřihy z výsadku Stormtrooperů nebo záběr na ženu ve spěchu startující vznášedlo. Temná strana Síly o sobě dává vědět záběrem na zahalenou postavu v lese se světelný mečem, který má tvar zlověstně vyhlížejícího rudého kříže. Ze známých herců zatím nikdo vidět v ukázce není.

Star Wars: The Force Awakens (Síla se probouzí).
Star Wars: The Force Awakens (Síla se probouzí). | Foto: Falcon

Trailer hudebně zakončuje známý hlavní motiv skladatele Johna Williamse, během něž letí loď Millennium Falcon směrem vzhůru k obloze a vzápětí směrem k nepřátelské střílející lodi. Poté se objevuje název epizody napsaný tradičním žlutým Star Wars fontem.

Ve 30 kinech v USA a Kanadě, jejichž seznam už fanoušci Hvězdných válek pilně nastudovali, tak jsou na velkém plátně k vidění první záběry napjatě očekávaného filmu, v němž se vrátí herci z původní trilogie – Harrison Ford (Han Solo), Mark Hamill (Luke) nebo Carrie Fisher (Leia). Posilami budou například oscarová Lupita Nyong´o, Oscar Isaac nebo Domhnall Gleeson. Oficiálního traileru se pak dočkáme v prosinci, přesné datum produkce neoznámila.

Další novinkou ze světa Star Wars jsou bližší informace k chystanému spin-offu, který režíruje Gareth Edwards (Godzilla). Podle serveru Slash Film bude film vyprávět o skupině lovců odměn, která byla najata, aby ukradla první plány Hvězdy smrti. Na časové ose by tak film spadal do období událostí Epizody IV – Nové naděje. Scenáristou snímku je Gary Whitta, který napsal nepříliš dobrý sci-fi film Po zániku Země (2013).

Abramsova sedmá epizoda dorazí do českých kin 17. prosince 2015. Doposud nepojmenovaný spin-off  Edwardse bude mít premiéru někdy během roku 2016.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Ve středním Mexiku se ve studni našly zabalené ostatky čtyřicítky lidí

Lidské ostatky našla policie ve studni za Guadalajarou ve 119 černých plastových pytlích. Na místo hrůzného nálezu se vydala na počátku září poté, co si místní lidé stěžovali na nesnesitelný zápach.

Zpočátku nebylo jasné, kolika lidem ostatky v pytlích patří. Těla totiž byla rozřezána na části. Nyní patologové určili, že se jedná nejméně o 44 osob. Kompletní těla přitom našli jen v případě devíti jedinců. Část ostatků se stále identifikovat nepodařilo.

V mexickém státě Jalisco, jehož je Guadalajara hlavním městem, působí řada drogových gangů. Za první polovinu letošního roku bylo v Mexiku, které má 125 milionů obyvatel, zavražděno přes 17 tisíc lidí. To je v průměru více než sto vražd denně. Vysoká kriminalita sužuje Mexiko už řadu let, je důsledkem zejména boje drogových gangů. 

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Nash začala Světový pohár v cyklokrosu druhým místem v Iowě

Kateřina Nash dojela na úvod Světového poháru v cyklokrosu v Iowa City druhá. Českou závodnici porazila jen Kanaďanka Maghalie Rochetteová, která vybojovala první vítězství v seriálu, přestože hned v úvodním kole na písčitém úseku spadla. Nash ztratila na vítězku sedm sekund.

 

Mezi muži vyhrál při svém debutu v elitní kategorii Světového poháru jednadvacetiletý Belgičan Eli Iserbyt. Čeští reprezentanti v závodě nestartovali.

 

Nash, která žije v USA, navázala druhým místem na předloňský triumf v Iowa City. Třetí Američanku Claru Honsingerovou za sebou jednačtyřicetiletá rodačka z Prachatic nechala o osm sekund.

 

Úvodní závod sezony vynechaly úřadující trojnásobná mistryně světa Belgičanka Sanne Cantová a vítězka uplynulého ročníku Světového poháru Nizozemka Marianne Vosová.

 

Bývalý mistr světa do 23 let Iserbyt vedl belgickou ofenzivu v Iowě. Zástupci cyklokrosové velmoci obsadili prvních pět míst a v nejlepší patnáctce jich bylo třináct. Iserbyt vyhrál s velkým náskokem 54 sekund před Toonem Aertsem.

 

Další závod Světového poháru se pojede za týden v americkém Waterloo, v listopadu seriál zavítá do Tábora.

 

Úvodní závod Světového poháru v cyklokrosu v Iowa City (USA):

Muži: 1. Iserbyt 1:05:27, 2. Toon Aerts -54, 3. Soete, 4. Vermeersch oba -1:00, 5. Sweeck (všichni Belg.) -1:01, 6. Van der Haar (Niz.) -1:25.

Ženy: 1. Rochetteová (Kan.) 46:23, 2. Nash (ČR) -7, 3. Honsingerová (USA) -15, 4. Van der Heijdenová (Niz.) -25, 5. Richardsová (Brit.) -32, 6. Kaptheijnsová (Niz.) -44.

Další zprávy