Forbes: Nejvlivnější celebrita je Beyoncé. Vydělává miliardy

jaz
1. 7. 2014 14:00
Americký časopis Forbes zveřejnil žebříček nejvlivnějších osobností, podle slávy i vydělaných peněz. Celebritám vévodí zpěvačka Beyoncé Knowles.
Beyoncé
Beyoncé | Foto: Reuters

New York – Žebříček sta celebrit, které mají celosvětový vliv, sestavuje Forbes každý rok a většina z osobností pochází z USA.

Letošní vítězství uzmula zpěvačka Beyoncé, hráč basketbalu LeBron James je na druhém místě a producent a rapper Dr. Dre na třetím.

S odhadovaným výdělkem 115 milionů dolarů (asi 2,3 miliardy korun) za posledních 12 měsíců a sérií hitparádových hitů si dvaatřicetiletá Beyoncé vydobyla první příčku, a sesadila tak šedesátiletou královnu zábavního průmyslu Oprah Winfrey. Ta se z loňské první příčky letos propadla až na místo čtvrté.

Naopak moderátorka televizních talk-show, šestapadesátiletá Ellen DeGeneres, postoupila z desátého místa na páté. Mezi prvních deset se dostalo pět mužů a pět žen. Manžel zpěvačky Beyoncé, rapper Jay Z, skončil šestý.

Forbes sestavil seznam na základě nezdaněných zisků z turné, knih, smluv, reklamních kampaní, filmů a ostatních položek. Svou roli na umístění v žebříčku má i sláva posuzovaná podle toho, jak často se dané celebrity objeví ve sdělovacích prostředcích a jaký vliv mají na zábavní průmysl a kulturu.

Mezi první stovku se letos nedostala například zpěvačka Madonna, fotbalista David Beckham, herečky Kristen Stewart a Charlize Theron, podnikatel Donald Trump, anebo herci Alec Baldwin, Tom Cruise a Adam Sandler.

 

Právě se děje

Další zprávy