Nejvlivnějšími celebritami jsou Beyoncé a LeBron James

Nejvlivnějšími celebritami jsou Beyoncé a LeBron James
2. LeBron James – Americký basketbalista přezdívaný King James si pozornost Forbesu získal dvojnásobným vítězstvím ve finále NBA, čtyřmi oceněními MVP a největší prodejností dresu v celé NBA. Finančně si polepšil také díky partnerství se značkami jako je Nike, McDonald's a Coca-Cola. Kromě toho si ale devětadvacetiletý sportovec podle odhadů Forbes přišel na 72 milionů dolarů (cca 1,5 miliardy korun).
3. Dr. Dre – Dalším, kdo těžil z prodeje společnosti se sluchátky Beats, byl průkopník gangsta rapu Dr. Dre, který vlastnil 25 procent akcií. Jeho roční příjem zvýšil prodej firmy v přepočtu na 12 miliard korun.
4. Oprah Winfrey – Z prvního místa v loňském roce se slavná moderátorka Oprah Winfrey propadla a stala se čtvrtou nejvlivnější osobností. V první polovině roku 2014 slavila úspěch s filmem Komorník, ale i svou talk show v televizi i rádiu. Oprah si za uplynulý rok vydělala v přepočtu 1,5 miliardy dolarů.
5. Ellen DeGeneres – Pátou příčku obsadila další moderátorka, která si na předávání filmových Oscarů podmanila sociální sítě slavnou selfie fotografií spolu s dalšími slavnými osobnostmi. Snímek se stal nejsdílenějším v celé historii sociálních sítí. Oblíbenost si také stále drží její televizní talk show a ročně si Ellen přijde na více jak jednu miliardu korun.
Foto: Reuters
1. 7. 2014 8:00
Americký časopis Forbes zveřejnil žebříček nejvlivnějších osobností, podle slávy i vydělaných peněz. Celebritám vévodí zpěvačka Beyoncé Knowles.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 18 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 25 minutami

Pensylvánie a Nevada potvrdily výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto amerického státu Tom Wolf, informují agentury. Také nejvyšší soud státu Nevady schválil výsledky voleb, podle nichž vítězství patří Bidenovi.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy