Luxusní sídlo majitele Playboye se prodalo za rekordní částku. Hugh Hefner v něm zůstane až do smrti

pej
7. 6. 2016 10:22
Dům zakladatele časopisu Playboy má nového majitele. Nemovitost, která byla v lednu nabízena v přepočtu za pět miliard korun, si koupí syn realitního magnáta ze sousedství. Přesná prodejní cena není známa. Podle realitního makléře šlo o rekordní devítimístnou částku.
Mansion Playboy
Mansion Playboy | Foto: Profimedia.cz

Novým majitelem domu zakladatele pánského magazíny Playboy Hugha Hefnera se stane syn realitního magnáta C. Deana Metropoulose, který bydlí v těsném sousedství.

Sídlo bylo poprvé k prodeji nabídnuto v lednu za částku 200 milionů dolarů (v přepočtu pět miliard korun). Bližší informace o prodeji ani cena nejsou známy.

Podle informací, které jako první zveřejnil web amerického deníku The Wall Street Journal, je na Playboy Mansion podepsaná předkupní smlouva. 

Před půl rokem Hefnerova společnost nabízela nemovitost za cenu 200 milionů dolarů. "Můžeme potvrdit pouze to, že byla s panem Metropoulosem podepsána předkupní smlouva," uvedl zástupce Playboy Enterprises. 

Zástupce realitní kanceláře naznačil, že částka, za kterou se dům pověstný bujarými večírky prodal, byla rekordně vysoká. Dosahovala devítimístného čísla. 

Nový majitel na nemovitosti oceňuje především architektonické a historické kvality. "Kvalita domu je mnohem vyšší než legendární večírky, které se v něm konaly. Vlastnit ho je obrovským privilegiem," uvedl Metropoulos. 

Po smrti Hugha Hefnera, který podle podmínek zůstane bydlet v sídle i po jeho prodeji, plánuje Metropoulos oba dva sousední pozemky spojit.

Dům se v nachází v lukrativní losangeleské lokalitě Holmby Hills a rozprostírá se na pozemku o ploše 25 tisíc akrů. Kromě hlavní budovy s devětadvaceti pokoji, kinosálem, divadlem a vinným sklípkem nabízí i luxusní ubytování pro hosty nebo bazén s jeskyní. Právě ta bývá nejčastěji spojována s bujarými večírky.

Společnost Playboy sídlo vlastní od roku 1970, kdy ho pořídila za jeden milion dolarů.

Nejde jenom o to, že tam jsou nahé fotky, jsou tam v první řadě krásné fotky, u žen vzbuzují závist a u mužů fantazii, říká Vlado Olexa. Odmítá, že by mužská populace v Česku byla machistická. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 12 minutami

Před nemocnicí v Paříži se střílelo, jeden člověk zemřel

Po střelbě před nemocnicí Henry Dunant v Paříži jeden člověk zemřel a jeden je těžce raněný. Pachatel ujel na skútru, píší francouzská média.

Zdroj: ČTK
Další zprávy