Dcera Paula Walkera žaluje automobilku Porsche. Viní ji ze smrti svého otce

jaz
29. 9. 2015 11:41
Podle dcery Paula Walkera měl jeho vůz řadu nedostatků a byl vyroben z materiálů, které nedaly pasažérům šanci nehodu přežít. Žádá proto finanční kompenzaci, kterou zatím nevyčíslila a o jejíž výši rozhodne až soud. Automobilka obvinění odmítá a trvá na tom, že příčinou nehody je nezvládnuté řízení. Herec se proslavil akční sérií Rychle a zběsile, kterou v době smrtelné nehody zrovna natáčel. Jeho filmový kolega Vin Diesel teď oznámil, že vznikne závěrečná trilogie.
Foto: Universal Pictures

Los Angeles – Meadow Walkerová podala začátkem tohoto týdne žalobu na automobilku Porsche, v jejímž voze se před dvěma lety zabil její otec. Výrobce viní z nedbalosti a žádá předem nespecifikovanou částku jako náhradu škody. Automobilka vinu odmítá, informoval server Entertainment Weekly.

Paul Walker jel 30. listopadu 2013 ve svém červeném Porsche Carrera GT se svým přítelem a finančním poradcem Rogerem Rodasem na charitativní akci v Santa Claritě v Kalifornii. Řízení přenechal Rodasovi, ten ale ztratil nad vozem kontrolu a ve vysoké rychlosti narazil do sloupu. Auto začalo záhy po nehodě hořet.

Dcera slavného hollywoodského herce teď tvrdí, že k nehodě a následné smrti jejího otce by nemuselo vůbec dojít, kdyby automobil nepostrádal určité bezpečnostní prvky, které se v takto drahých autech běžně nacházejí. "Jedna z chybějících položek byla kontrolka stability elektronického systému, která varuje před smykem, což je v takto citlivém voze běžné," řekl právník teprve šestnáctileté Meadow.

Čtyřicetiletý Paul a jeho o dva roky mladší přítel tak podle obžaloby doplatili na nedbalost automobilky. Žaloba poukazuje na nekvalitní materiály nebo bezpečnostní pásy, které Walkerovi zlomily žebra, pánev a uvěznily ho v hořícím voze. Sám právník Meadow Walkerové navíc tvrdí, že Porsche je nebezpečný vůz a takto silná auta vůbec na silnici nepatří.

Žaloba také zpochybňuje rychlost vozu v době nehody. Původně se uvádělo, že Rodas jel rychlostí kolem 145 kilometrů za hodinu. Podle nových tvrzení to ale mělo být o 30 kilometrů za hodnu méně. Podobný názor má i vdova po řidiči Kristine Rodasová, která podala žalobou už v květnu 2004. Automobilka se nechala slyšet, že jakoukoli vinu za smrt obou mužů odmítá a viní jen Rogera Rodase, který nezvládl řízení.

V době smrti hvězdy akční série Rychle a zběsile právě probíhalo natáčení sedmého dílu. Filmaři nakonec snímek dokončili, chybějící scény natočili s Paulovým bratrem Codym.

Smrt Paula Walkera nezabránila v natáčení ani dalších dílů úspěšné série. Osmý díl by měl přijít do kin v dubnu 2017, a jak potvrdil na Facebooku herec Vin Diesel, osmý díl bude začátkem trilogie, po které Rychle a zběsile skončí. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy