Cara Delevingne: Modeling mi zničil psychiku. Končím!

Aktualizováno 24. 8. 2015 21:20
Slavná supermodelka oznámila konec modelingové kariéry, kvůli které si prožila těžké časy plné stresu a ponižování.
Foto: Instagram / Cara Delevingne

Londýn – Modelka Cara Delevingne uvedla v rozhovoru pro britský The Times, že už nehodlá být dále modelkou. Dosavadní kariéra prý může za její špatný psychický stav. Jejím snem je teď být herečkou, což se jí díky hrnoucím se nabídkám daří.

Cara se proslavila v 19 letech kampaní pro světoznámou módní značku Burberry. U agentury Storm models, od které právě odchází, ale byla již od svých 15 let. V poslední době se z ní stala jedna z nejvyhledávanějších modelek a její poznávací značkou bylo netypicky tmavé a husté obočí.

Cara Delevingne
Cara Delevingne | Foto: Reuters

Na svou zářnou kariéru ale nevzpomíná zrovna s nostalgií. Bývalá královna přehlídkových mol přiznala, že jí modeling hodně uškodil. "Nerozvíjela jsem se jako lidská bytost. Zapomněla jsem, jaké to je být mladý. Cítila jsem se tak stará," řekla dnes třiadvacetiletá Angličanka, která přiznala špatný psychický stav.

Modeling obviňuje z toho, že díky němu začala nenávidět své vlastní tělo. Navíc přiznala, že byla ještě coby náctiletá nucená do nevhodných eroticky laděných póz, což si jako nováček v branži nedovolila odmítnout. "Stala se ze mě feministka a je mi z toho špatně. Je to nechutné. Mladé dívky začínají velmi mladé a jsou vystavené špatným věcem."

Nevhodné požadavky na sexuální pózy a nahotu Caru stále více stresovaly, což jednou vyvrcholilo až lupénkou, což je kožní onemocnění, a to zrovna v době módního svátku Fashion Week. Cara vzpomíná, jak ji tehdy museli vizážisté namaskovat celé tělo, aby zakryli nedostatky na její pokožce.

"Lidé si brali rukavice, aby se mě nemuseli dotýkat, protože si mysleli, že je to lepra, nebo tak něco," řekla bývalá modelka, která si ale moc dobře uvědomuje, že se sexuálními ataky a stresem se bude setkávat i u filmu, a také s tím má už dokonce jednu zkušenost. Jak sama říká, není to nic oproti tomu, co zažívala v modelingové branži.

"Teď se dokážu proti tomu bránit. Pokud narazím na nějakou nespravedlnost, postavím se proti tomu. Pokud někdo překročí čáru, dám to najevo jemu i ostatním." Nyní je Cara šťastná jako nikdy před tím a v letošním roce natáčí hned několik filmů zároveň. Zájem o ni jako o herečku stoupl po premiéře filmu Papírová města, kde ztvárnila hlavní postavu.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Řada pojišťoven pojistí Čechům riziko covid-19 v celé Evropě

Řada pojišťoven v letní sezoně pojistí Čechům léčebné výlohy v souvislosti s nemocí covid-19 i v zemích, které ministerstvo zahraničí označuje jako rizikové nebo vysoce rizikové, tedy v celé Evropě. Některé tyto pojistky zlevňují. Pojišťovny pouze nekryjí riziko koronaviru v zemích, kam ministerstvo zahraničí přímo zakáže cestovat. Vyplývá to z ankety mezi největšími pojišťovnami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy