Britskou herečku urazilo, že jí hacker neukradl žádné fotky

ČTK ČTK
9. 9. 2014 11:20
Herečka Helen Mirren považuje útok hackerů za "pitomý" a nabádá herecké kolegyně, kterých se skandál týká, aby celou věc nebraly moc vážně.
Foto: Reuters

Londýn - Britská herečka Helen Mirren se cítí uražena faktem, že se neobjevila mezi stovkou celebrit, jejichž choulostivé fotografie unikly na veřejnost díky neznámému hackerovi.

Devětašedesátiletá Britka v rozhovoru, který bude rozhlasová stanice Magic FM teprve vysílat, prohlásila, že hledala své jméno na seznamu stovky nešťastných kolegyň a byla zklamaná, že tam to své nenašla.

Snímky, na nichž jsou slavné herečky většinou nahé, unikly z úložiště iCloud provozovaného společností Apple. Veřejnost tak mohla vidět soukromé snímky například hereček Jennifer Lawrence a Jessiky Brown Findlay nebo modelky Cary Delevingne.

Hackeři se chovají jako děti

"To, že se hackeři nezajímali o můj telefon, mne spíš urazilo. Zoufale jsme hledala své jméno na seznamu těch, k nimž se hackeři dostali, v naději, že tam budu," žertovala Mirren, avšak dodala: "Kdo si proboha umísťuje fotografie, na nichž je nahý, do telefonu? To mi tedy uniká."

Činnost hackerů ale považuje za "infantilní a urážlivou". Nabourávat se lidem do telefonů "je urážlivé a pitomé", řekla. "Nejlepší, co se dá dělat, je zůstat nad tím a nebrat to moc vážně," dodala držitelka Oscara za výkon ve filmu Královna.

Při nedávné premiéře svého nového filmu Láska na kari prohlásila, že "soukromí je zřejmě záležitost minulosti".

Většina z hereček, které na rozdíl od Mirren hackery zajímaly, se cítí únikem citlivých fotografií poškozeno. Společnost Apple je prolomením svého zabezpečení pobouřena a ohlásila, že pracuje na zlepšení bezpečnostního zajištění svých služeb.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Schodek rozpočtu letos může stoupnout nad 400 miliard korun

Schodek státního rozpočtu letos vzroste podle předsedkyně Národní rozpočtové rady Evy Zamrazilové minimálně na 400 miliard korun ze schválených 320 miliard Kč. Uvedla to v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Ekonomka a členka iniciativy KoroNERV-20 Helena Horská s tím souhlasila, ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) to nevyloučila. Nová výše rozpočtového schodku s ohledem na dopady daňového balíčku bude podle ní stanoven koncem února nebo počátkem března.

"Nevím, řeknu to na přelomu února a března. Nemohu to vyloučit," uvedla v pořadu ČT Schillerová k možnosti, že se schodek vyšplhá nad 400 miliard korun. Podle ministryně financí ale nelze do rozpočtu pouze prostě započítat dopady daňového balíčku. Podle prosincového odhadu ministerstva financí by měl balíček snížit příjmy veřejných rozpočtů o 98,7 miliardy korun, z toho příjmy státního rozpočtu o 87,5 miliardy korun. Ministryně dnes však mluvila o dopadu 65 miliard korun na státní rozpočet

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

U břehů Turecka se potopila ruská nákladní loď, záchranáři se snaží pomoci asi 15 členům posádky

U tureckého pobřeží Černého moře se potopila ruská nákladní loď. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na turecká státní média. Záchranáři se nyní snaží pomoci asi 15 členům posádky, kteří uvízli na moři v trojici záchranných člunů.

Loď určená pro přepravu sypkého nákladu se potopila u pobřeží regionu Inkumu. Oběti na životech zatím nejsou hlášené a příčina neštěstí není jasná.

Guvernér turecké provincie Bartin Sinan Güner uvedl, že na záchraně námořníků se pracuje, počasí je však velmi špatné. V oblasti silně prší a sněží a fouká silný vítr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy