Británie očekává porod Kate. Má se jí narodit holčička Alice

ČTK ČTK
15. 4. 2015 14:17
Kensingtonský palác, kde Williamova rodina v Londýně žije, oznámil, že porod očekává v polovině dubna. Média zatím spekulují o pohlaví i jménu dítěte.
Catherine a William v New Yorku
Catherine a William v New Yorku | Foto: Reuters

Londýn - Krátce před očekávaným narozením druhého dítěte britského prince Williama a vévodkyně Kate sílí spekulace o jeho pohlaví a jméně. Podle britských médií se většina předpovědí přiklání k tomu, že to bude dcera, pojmenovaná nejspíš Alice.

Dohady, že to bude děvče, posilují i zprávy, že taková informace před několika týdny údajně unikla přímo z královské rodiny. William a Kate ale nadále tvrdí, že pohlaví budoucího potomka neznají. Nesdělili ani žádná možná jména.

Server ohmymag.com uvádí, že právě jméno Alice je u dívky v čele tipů sázkařů a dalších pozorovatelů. Následují konvenčnější jména, jako je Elizabeth, Charlotte, Alexandra a Victoria. U chlapce se nejčastěji předvídá jméno James, jak se jmenuje bratr vévodkyně Kate. Šance se dávají také jménům Arthur, Henry, Charles nebo Thomas.

Minulý měsíc jedna pracovnice dobrovolné organizace, kterou v Londýně Kate navštívila, uvedla, že vévodkyně z Cambridge očekává porod ve druhé polovině dubna.

Slavný pár má již syna, prince George, který se narodil v červenci 2013.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Armáda USA po incidentu pozastavila letecký výcvik Saúdů na Floridě

Americké velení dnes pozastavilo letecký výcvik saúdskoarabských vojenských studentů na třech floridských základnách. O opatření, které se týká 300 frekventantů, informoval média představitel armády Clay Doss. Důvodem je incident z minulého týdne, kde saúdskoarabský student na základně Pensacola zabil tři lidi.

Pachatelem, který se na základně účastnil výcviku, byl jednadvacetiletý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou dosud neznámé.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy