Aretha Franklin přezpívala Adele. A popudila část fanoušků

jaz
1. 10. 2014 15:49
Slavná americká zpěvačka vydává po třech letech nové album s převzatými písněmi od Adele či Alicie Keys.
V průběhu inaugurace zazpívala slavná zpěvačka Aretha Franklin
V průběhu inaugurace zazpívala slavná zpěvačka Aretha Franklin | Foto: Reuters

Praha – Soulová zpěvačka Aretha Franklin ohlásila vydání nového alba s názvem Aretha Franklin Sings the Great Diva Classics, které obsahuje deset převzatých písní, například od Alicie Keys, Barbry Streisand nebo Sinead O´Connor. Deska vyjde 21. října.

Dvaasedmdesátiletá královna soulu také zveřejnila ochutnávku v podobě skladby Rolling In The Deep od britské zpěvačky Adele.

Je Aretha lepší než Adele?
Je Aretha lepší než Adele? | Video:

Přestože hudební média glosují novou verzi s obdivem, fanoušci zpěvaček se ve svých názorech rozcházejí. Někteří jsou z Arethy Franklin nadšení, jiní označují její výkon za zoufalý. "Video jen potvrzuje kvalitu Adeliných písní. Arethina verze skladby mi přijde zoufalá," zní na Twitteru jeden z komentářů.

Soulová diva totiž ozvláštnila skladbu slavným hitem Ain´t No Mountain High Enough, který na první část plynule navazuje.

Aretha Franklin debutovala coby sólová zpěvačka v roce 1960 albem Great Aretha Franklin, jehož součástí byla i skladba Today I Sing The Blues. Za svou více jak padesátiletou kariéru vydala na tři desítky alb a získala řadu cen Grammy. V roce 2009 dokonce zazpívala na inauguraci prezidenta Baracka Obamy.

 

Právě se děje

Další zprávy