Architekt: Václavák býval výkladní skříní Prahy. K jeho oživení je potřeba tramvaj

Foto: archiv DPP
Petra Jansová Petra Jansová
Aktualizováno 29. 1. 2019 10:21
Po obnovení tramvajové linky na Václavském náměstí volají architekti a urbanisté již dlouho. A k jejich názoru se přiklonili i pražští radní, kteří tento návrh v pondělí schválili. "Totálním průšvihem Václaváku je chybějící tramvaj. Tramvaj má jednu zásadní úlohu, není totiž jen dopravním prostředkem, je městotvorná," dodává architekt Petr Kučera. Podívejte se na fotky z dob, kdy tramvaje na Václavském náměstí jezdily.
 

Právě se děje

před 20 minutami

Allertová skončila v Taškentu v prvním kole

Tenistka Denisa Allertová se rozloučila s turnajem WTA v Taškentu v prvním kole. Nestačila na vítězku tamního podniku z roku 2008 Rumunku Soranu Cirsteaovou a osmé nasazené soupeřce podlehla 1:6, 4:6.

Šestadvacetiletá Allertová, 254. hráčka žebříčku, v prvním setu za stavu 0:5 odvrátila "kanára". Druhou sadu začala brejkem na 2:0, poté však podání neudržela a v devátém gamu znovu. Po návratu do elitních turnajů z okruhu ITF prohrála potřetí v řadě první zápas.

V Taškentu dnes nastoupí ještě úspěšná kvalifikantka Tereza Martincová, v úterý pak Kristýna Plíšková, nasazená jako pětka.

Další zprávy