Sídliště budoucnosti? Nové stromy, širší chodníky a rychleji na metro. Vybíralka inspiruje

Bydlení
5. 9. 2017 17:36
Plán revitalizace sídliště Vybíralova na Černém Mostě, který vypracoval Institut plánování a rozvoje Prahy, by měl ukázat, jak se budou zlepšovat podmínky na dalších podobných místech v Praze. Tamní obyvatelé získají nejenom víc stromů, ale i širší chodníky nebo víc parkovacích míst.
Vybíralka, revitalizace
Vybíralka, revitalizace | Foto: archiv IPR

Plán revitalizace sídliště Vybíralova, který vypracoval Institut plánování a rozvoje Prahy (IPR Praha) spolu s Prahou 14, schválila pražská rada. Obyvatelé se mohou těšit na nová hřiště, kratší cestu na zastávku metra Černý Most i nová parkovací místa.

Vybíralka je projekt, na němž Praha testuje, jak k revitalizacím sídlišť přistoupit.

Městská část Praha 14 již plán revitalizace schválila a některá jednoduchá opatření, jako třeba úpravu zeleně či vykácení křovin, ve veřejném prostoru již také realizovala.

V následující galerii si můžete prohlédnout změny, které plánovaná revitalizace přinese. 

 

Právě se děje

před 7 minutami

Kaťuša končí. V elitním pelotonu ji nahradí tým Israel Academy

Tradiční cyklistická stáj Kaťuša po této sezoně skončí a místo ní se v elitní společnosti WorldTour objeví Israel Cycling Academy, za kterou závodí i český jezdec Daniel Turek. Dosud kontinentální tým koupí od Kaťuše licenci a převezme i smlouvy jedenácti jezdců. Informoval o tom server cyclingnews.com.

Kaťuša zanikne, protože přijde o dva hlavní sponzory firmu Alpecin a výrobce kol Canyon. Její nástupce Israel Academy získá mimo jiné z jezdců Němce Nilse Politta, který byl letos druhý na prestižní klasice Paříž-Roubaix. Lídrem pro etapové závody by měl být Ir Dan Martin.

před 38 minutami

Primátor Jablonce neustál rozpad tamní koalice, vystupuje z ANO, aby nepoškozoval jméno hnutí

Jablonecký primátor Milan Kroupa vystoupil z hnutí ANO. Hlavním důvodem je podle něj rozpad koalice, který považuje za své osobní selhání. K odchodu ho vedla také snaha nepoškozovat ANO, řekl Kroupa, který stál v čele druhého největšího města v Libereckém kraji od voleb na podzim loňského roku. Odmítl, že by za odchodem byl tlak shora. Zda zůstane primátorem, není zatím jasné, spekuluje se, že ho zastupitelé už ve středu odvolají. Na programu jednání to však zatím není, jasno není ani o případném nástupci. Koalice tvořená ANO, Piráty, hnutím Společně pro Jablonec a jedním zastupitelem zvoleným za Novou budoucnost pro Jablonec se rozpadla na konci prázdnin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy