Sídliště budoucnosti? Nové stromy, širší chodníky a rychleji na metro. Vybíralka inspiruje

Bydlení
5. 9. 2017 17:36
Plán revitalizace sídliště Vybíralova na Černém Mostě, který vypracoval Institut plánování a rozvoje Prahy, by měl ukázat, jak se budou zlepšovat podmínky na dalších podobných místech v Praze. Tamní obyvatelé získají nejenom víc stromů, ale i širší chodníky nebo víc parkovacích míst.
Vybíralka, revitalizace
Vybíralka, revitalizace | Foto: archiv IPR

Plán revitalizace sídliště Vybíralova, který vypracoval Institut plánování a rozvoje Prahy (IPR Praha) spolu s Prahou 14, schválila pražská rada. Obyvatelé se mohou těšit na nová hřiště, kratší cestu na zastávku metra Černý Most i nová parkovací místa.

Vybíralka je projekt, na němž Praha testuje, jak k revitalizacím sídlišť přistoupit.

Městská část Praha 14 již plán revitalizace schválila a některá jednoduchá opatření, jako třeba úpravu zeleně či vykácení křovin, ve veřejném prostoru již také realizovala.

V následující galerii si můžete prohlédnout změny, které plánovaná revitalizace přinese. 

 

Právě se děje

před 10 minutami

Vojtěch Filip může po infarktu opustit nemocnici, lékaři mu povolili domácí péči

Předseda komunistů Vojtěch Filip po dvou dnech hospitalizace kvůli infarktu může opustit nemocnici. Lékaři Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) na pražském Karlově náměstí povolili jeho propuštění.

Lékaři Filipův infarkt zachytili v časném stadiu. Ve středu uvedli, že to dává pacientovi naději na časné propuštění do domácí péče.

Do nemocnice, kam poslala pětašedesátiletého politika praktická lékařka, byl Filip přijat ve středu před polednem s bolestí na hrudi. Na jeho případu je podle přednosty 2. interní kliniky VFN Aleše Linharta patrné, že v Česku funguje dobře propracovaný systém péče o nemocné s akutním infarktem. "Důležité bylo, že příjezd do kardiocentra neoddaloval a díky tomu je možné očekávat příznivý průběh," uvedl ve středu lékař.

Další zprávy