V panelákovém bytě mají saunu. Byt na ostravském sídlišti si pár upravil podle sebe

V panelákovém bytě mají saunu. Byt na ostravském sídlišti si pár upravil podle sebe
Stěna za čelem postele se dá posunout a díky tomu do interiéru proniká světlo z vedlejší pracovny.
V dřevě se skrývají úložné prostory, které šetří místo.
Koupelna, která si prohodila místo s kuchyní, je velkorysá. Má vanu oddělenou prosklenou stěnou, umyvadlo a finskou saunu.
Býval to klasický panelákový byt o velikosti 3+1. Když ho mladý pár v Ostravě koupil, rozhodl se změnit jeho dispozice a volný prostor rozdělit na dvě hlavní části. V jedné je koupelna a finská sauna, v druhé postel. Zbytek místa se dá různě proměňovat.
Foto: Martin Jakubec
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
28. 7. 2022 6:00
I na sídlišti se dá bydlet atraktivně. Z ostravského 3+1 mladá dvojice vykouzlila velkorysý byt, kde teď žije i pracuje. Prostor je rozdělený na dvě části. V jedné je wellness a do druhé se vešla ložnice s pracovnou, kuchyní a zimní zahradou. Vybavení bytu je minimální. Většina úložných prostor se skrývá v dřevěné podestě.

Dvojici s rekonstrukcí pomáhali architekti Ondřej Slówik a Lucie Šponarová z ateliéru Tvary. "Hlavní obytný prostor jsme vybavili lehkým, dobře přenositelným nábytkem a teď slouží jako jídelna, tělocvična, ateliér, herna pro virtuální realitu nebo místo pro relaxaci," vysvětlují autoři návrhu. Balkon vypadá jako zimní zahrada a od interiéru ho oddělují prosklené dveře a okna. V místě bývalé kuchyně je velká koupelna s toaletou a finskou saunou. Podívejte se.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Německá policie čelí kritice za to, že zastřelila nezletilého černocha v dětském domově

Německá policie čelí kritice za pondělní zásah v Dortmundu, při kterém její příslušník zastřelil nezletilého černocha. Uvedla to agentura DPA. Policie byla přivolána do dětského domova, protože mladík měl nůž. V Dortmundu se v úterý i ve středu uskutečnily demonstrace, jejichž účastníci požadovali vyšetření postupu policie.

Policejní hlídku přivolala v pondělí zaměstnankyně jednoho dětského domova v Dortmundu. Ohlásila, že viděla jednoho ze svěřenců s nožem. Na místě zasahovalo 11 policistů, kteří proti nezletilci použili oslňující granáty a slzný plyn. Když mladík zaútočil, jeden z policistů na něj vystřelil ze samopalu MP5 a pětkrát ho zasáhl.

Podle státní zástupkyně Carsten Dombertové je v případu stále mnoho nejasností. Podle ní se šestnáctiletý Senegalec léčil s psychickými problémy a neuměl dobře německy. Vyšetřovatelé také zvažují možnost, že si mladík chtěl nožem ublížit či spáchat sebevraždu. Podle Dombertové zatím nic nenasvědčuje tomu, že by v postupu policistů sehrála nějakou roli barva kůže útočníka.

V Dortmundu demonstrovaly stovky lidí za nezávislé prošetření události. Demonstranti se také pozastavují nad použitím samopalu při zásahu, kde bylo 11 policistů. Podle kriminologa Thomase Feltese tato okolnost mohla zvýšit napětí. Německá asociace právníků DAV kritizuje, že případ vyšetřují policisté z nedalekého města Recklinghausen a nikoli nezávislý orgán.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Mihálik přestoupil z Plzně do Slovácka

Fotbalista Ondřej Mihálik přestoupil z Plzně do Slovácka. Pětadvacetiletý útočník podepsal s týmem z Uherského Hradiště tříletou smlouvu. Úřadující vítěz domácího poháru o tom informoval na klubovém webu.

"V hledáčku jsme Ondřeje měli již delší dobu, a když se teď naskytla příležitost přestup zrealizovat, tak jsme pro to udělali maximum. Jsem rád, že jsme se dohodli. Je to šikovný hráč, který nám může hodně pomoct," uvedl sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski.

Bývalý mládežnický reprezentant v minulosti vedle Plzně nastupoval i za Jablonec, nizozemský Alkmaar nebo České Budějovice. V české lize odehrál 128 zápasů s 22 vstřelenými brankami.

"Slovácko se poslední tři sezony drží na špici ligy. Věřím, že týmu pomohu jak v ligové soutěži, tak i právě v boji o pohárovou Evropu. Jsem rád, že Slovácko projevilo o můj příchod zájem a rychle jsme se domluvili," řekl Mihálik.

Další zprávy