Takhle se dnes bydlí v paneláku. S interiérem jde dělat téměř cokoli, říká architekt

Takhle se dnes bydlí v paneláku. S interiérem jde dělat téměř cokoli, říká architekt
Dvojice mladých lidí chtěla jednoduchý a minimalistický interiér, o dispozici bytu měli jasnou představu. "Od první společné schůzky přímo na místě bylo jasné, že stísněný prostor je potřeba od základu proměnit a zvýšit jeho úroveň kompletní rekonstrukcí," říká architekt David Neuhäusl.
Podle Neuhäusla je v panelových bytech v případě vůle klienta možné vymyslet téměř cokoli. "Záleží na typu konstrukčního systému, v krčském bytu jsme mohli vytvořit i loftový prostor, přání klienta ale bylo jiné. Chtěl byt s oddělenými místnostmi a úložnými prostory."
Tento panelový byt na pražském předměstí si pro sebe navrhla zkušená designérka. Od počátku jí bylo jasné, že prostor musí být otevřený a vzdušný.
"I když jsem v panelovém domě nikdy nebydlela, miluji staré paneláky. Ten ‚můj‘ byl zkolaudován v roce 1980. Protože se mi nelíbí současná nekoncepčnost panelových sídlišť při jejich revitalizaci, chtěla jsem v paneláku vytvořit útulný prostor za použití prvků, které budou ctít tehdejší architekturu a budou s ní v souladu," říká Hedvika Novotná, majitelka bytu a jeho designérka.
Foto: Traga.cz ▲ Tadeáš Kopča & Gabriela K. Činková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
7. 11. 2019 16:09
Mladý pár si na sídlišti v Krči koupil starý panelový byt o velikosti 3+1 s lodžií, který spolu s architekty Davidem Neuhäuslem a Matějem Hunalem proměnili v prostorný a minimalistický interiér. "Zrušili jsme úzké chodby a propojili místnosti velkorysou halou, která nabízí lepší orientaci v prostoru," uvádí architekti. Podívejte se i na čtyři proměny Husákova 3+1.
 

Právě se děje

před 10 minutami

Kubová postoupila na plaveckém ME do semifinále znakařské padesátky

Simona Kubová postoupila na mistrovství Evropy v Budapešti do večerního semifinále znakařské padesátky. Devětadvacetiletá olympionička obsadila v dopoledních rozplavbách časem 28,30 sekundy dvanácté místo.

Těsně za postupem do semifinále zůstali na motýlkářské dvoustovce Ondřej Gemov a Adam Hlobeň. Gemov obsadil časem 1:58,19 devatenácté místo a je prvním náhradníkem, Hlobeň skončil na 21. místě (1:58,57).

Třetí český motýlkář Sebastian Luňák byl na dvoustovce devětadvacátý. Jan Micka obsadil v rozplavbě na 1500 metrů volný způsob výkonem 15:28,10 minuty 14. místo a na finálovou osmičku nestačil. Kristýna Horská skončila na prsařské stovce čtyřicátá.

před 43 minutami

Pietro Filipi je v konkurzu, česká módní společnost dluží asi 513 milionů korun

Městský soud v Praze rozhodl o prohlášení konkurzu na společnost Pietro Filipi. Věřitelům dluží asi 513 milionů korun, z toho je objem zajištěných pohledávek zhruba 49 milionů korun. V konkurzu je také společnost Pietro Filipi stores, která provozovala maloobchodní prodejny této české módní značky. V jejím případě výše pohledávek činí přibližně 182 milionů korun, většina je nezajištěných. Vyplývá to z dokumentů zveřejněných v insolvenčním rejstříku. Oděvní značka Pietro Filipi působila na českém trhu od roku 1993.

Insolvenční řízení s oběma společnostmi bylo zahájeno v únoru. Důvodem byla pandemie koronaviru a nucené uzavření obchodů. Kvůli nedostatku financí majitel firem Michal Mička nebyl schopen pokračovat v hledání investorů a případné reorganizaci společností. S pohledávkami ke společnosti Pietro Filipi se od začátku insolvenčního řízení přihlásilo 153 věřitelů, u Pietro Filipi stores jich je 52.

Zdroj: ČTK
Další zprávy