Takhle se dnes bydlí v paneláku. S interiérem jde dělat téměř cokoli, říká architekt

Takhle se dnes bydlí v paneláku. S interiérem jde dělat téměř cokoli, říká architekt
Dvojice mladých lidí chtěla jednoduchý a minimalistický interiér, o dispozici bytu měli jasnou představu. "Od první společné schůzky přímo na místě bylo jasné, že stísněný prostor je potřeba od základu proměnit a zvýšit jeho úroveň kompletní rekonstrukcí," říká architekt David Neuhäusl.
Podle Neuhäusla je v panelových bytech v případě vůle klienta možné vymyslet téměř cokoli. "Záleží na typu konstrukčního systému, v krčském bytu jsme mohli vytvořit i loftový prostor, přání klienta ale bylo jiné. Chtěl byt s oddělenými místnostmi a úložnými prostory."
Tento panelový byt na pražském předměstí si pro sebe navrhla zkušená designérka. Od počátku jí bylo jasné, že prostor musí být otevřený a vzdušný.
"I když jsem v panelovém domě nikdy nebydlela, miluji staré paneláky. Ten ‚můj‘ byl zkolaudován v roce 1980. Protože se mi nelíbí současná nekoncepčnost panelových sídlišť při jejich revitalizaci, chtěla jsem v paneláku vytvořit útulný prostor za použití prvků, které budou ctít tehdejší architekturu a budou s ní v souladu," říká Hedvika Novotná, majitelka bytu a jeho designérka.
Foto: Traga.cz ▲ Tadeáš Kopča & Gabriela K. Činková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
7. 11. 2019 16:09
Mladý pár si na sídlišti v Krči koupil starý panelový byt o velikosti 3+1 s lodžií, který spolu s architekty Davidem Neuhäuslem a Matějem Hunalem proměnili v prostorný a minimalistický interiér. "Zrušili jsme úzké chodby a propojili místnosti velkorysou halou, která nabízí lepší orientaci v prostoru," uvádí architekti. Podívejte se i na čtyři proměny Husákova 3+1.
 

Právě se děje

Další zprávy