Filmy a knížky nahradí videohry budoucnosti, říká "Steven Spielberg počítačových her"

Magazín Magazín
29. 1. 2017 11:12
Chození do kina, čtení knížek nebo vysedávání na gauči s herním ovladačem v ruce možná brzy skončí. Tvrdí to aspoň slavný japonský designér Hideo Kodžima, podle kterého se všechny tyto aktivity sloučí do jednoho média. „Lidi toho mají hodně na práci a nemají už tolik času, aby si mohli vybírat, jakému médiu nebo zábavě se budou věnovat,“ tvrdí Kodžima.
Death Stranding | Video: Kojima Productions

Videohry, knížky a filmy budou v budoucnosti tvořit jedno médium. Taková je vize japonského vývojáře Hideo Kodžimy, kterého zahraniční média přezdívají podle slavného režiséra jako Spielberg počítačových her.

Kodžima stojí za dnes již ikonickou sérií Metal Gear Solid a momentálně připravuje ambiciózní projekt Death Stranding, ve kterém (doslova) hrají Mads Mikkelsen nebo Norman Reedus, známý ze seriálu Živí mrtví.

"Chceme být u toho, až k tomu dojde. Ukážeme lidem nový druh zábavy. Už se na to připravujeme, ale momentálně se soustředíme na naši další hru," řekl BBC Kodžima, který se na konci roku 2015 po třech dekádách rozešel se slavnou firmou Konami. "Teď mám víc svobody, protože hlavní rozhodnutí jdou za mnou," vysvětlil.

Kojima Productions, jak se jeho nová společnost jmenuje, zatím neobchoduje na burze, což japonský vývojář bere jako plus. "Nemusíme se ohlížet na investory a soustředíme se pouze na vývoj dobrých her."

U joysticku a monitoru to jen začíná

A u dobrých her to nekončí, japonský designér nastiňuje, jak podle něho bude vypadat budoucnost zábavního průmyslu. "Lidi toho mají hodně na práci a nemají už tolik času, aby si mohli vybírat, jakým médiím nebo zábavě se budou věnovat," tvrdí Kodžima, podle kterého mají šanci takové projekty, které budou kombinovat knížky, filmy a videohry.

V praxi to podle něho bude vypadat následovně - filmy budou hratelné a hry nabídnou hráčům něco jako rozšířený filmový zážitek.

To je zatím ale budoucnost. Kodžima má momentálně plné ruce práce s projektem Death Stranding, který vyvíjí speciálně pro Sony a její konzoli PlayStation. O hře se zatím moc neví a sám designér nechce nic prozradit. Milionům hráčů tak musí stačit dvě tajemné ukázky. "Nic podobného jste ještě nehráli," tvrdí.

Třiapadesátiletý Kodžima toho chce ještě hodně stihnout, do důchodu se zatím nechystá. "Baví mě pořád něco dělat. I na smrtelné posteli budu něco vymýšlet, protože o tom podle mě život je," uzavírá. 

Death Stranding (E3 trailer) | Video: Kojima Productions
 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
Další zprávy