Brit chodí na procházky s obří želvou. Daleko nedojdeme, říká muž, který baví sousedy

Magazín Magazín
15. 6. 2020 15:00
Osmašedesátiletý Brit a jeho obří želva baví svoje sousedy ve městě Harlow v britském hrabství Essex. Na procházky chodí i několikrát týdně, po boku přitom mají dva psy, se kterými se společně šourají ulicemi. "Daleko nedojdeme. Trvá i několik hodin, než se dostaneme tam, kam chceme," říká majitel želvy Peter.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Netradičnímu mazlíčkovi říká jeho majitel "velký kluk". Želva váží asi 44 kilogramů a měří zhruba metr. "Na procházky chodíme běžně, ale jen za hezkého počasí. V době pandemie jsme začali chodit častěji, chtěli jsme trochu rozveselit děti," řekl 68letý Brit zpravodajské stanici BBC.

Muže s želvou "proslavil" na Twitteru předseda městské rady Mark Ingall, který netypickou skupinu potkal u cyklostezky. 

Podle majitele želva nedojde nikdy příliš daleko. "Trvá i několik hodin, než se dostaneme tam, kam chceme," říká. A aby se dvojice dostala do cíle, musí zdolat silnice a přechody, často tak zastaví dopravu i na několik minut. 

"Je to velká zábava, hlavně pro děti, které nemohou do zoologických zahrad.  Myslím, že vidět na ulicích něco exotického je pro ně velký zážitek. Vždy je to rozveselí," říká Brit.

Želva je asi 19 let stará, pochází z Afriky a je tak těžká, že už ji její majitel ani neunese. "Dřív jsem vzal vozík, naložil ji a popojel s ní do centra města. Teď už to ale nejde, vyrostla," říká. 

Peter, který nechtěl zveřejnit své příjmení, choval exotická zvířata i v minulosti. Před "velkým klukem" měl doma aligátora. Toho ale, jak sám říká, na procházku nikdy nevzal.

Pán tygrů je seriálová jízda. Divák se neustále ujišťuje: Ono se to opravdu děje?

Pán tygrů měl být původně dokumentární seriál o tom, jak se zachází s divokými zvířaty v zajetí. Díky postavě Joe Exotica se z něho stal hit. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa
 

Právě se děje

Další zprávy