reklama
 
 

Bill Gates podpořil Hawkinga. Varuje před umělou inteligencí

2. 2. 2015 17:55
Bill Gates varuje, že umělá inteligence může lidstvu přerůst přes hlavu. Nechápe, že tohle riziko někdo ignoruje.

Redmond/Washington - Pokročilá umělá inteligence může lidstvu v budoucnu přerůst přes hlavu. Tak by se dal shrnout názor Billa Gatese na progresivní vývoj moderních technologií. Gates to uvedl v rozhovoru pro Reddit.

"Souhlasím s Elonem Muskem a dalšími, že vývoj umělé inteligence by mohl znamenat problém. Nechápu ty, kteří dělají, že žádné ohrožení neexistuje," tvrdí Gates.

Bývalý šéf Microsoftu se tak otevřeně přihlásil k názoru známého vědce Stephena Hawkinga nebo amerického podnikatele a ředitele firmy Tesla, Elona Muska. Ti již dříve varovali před touto hrozbou.

"Dosud využívané formy umělé inteligence jsou užitečné. Obávám se ale následků rychlého vývoje, který by mohl stát u zrodu něčeho, co by mohlo mít podobné schopnosti jako lidé, nebo by je mohlo dokonce i předstihnout," řekl loni v rozhovoru pro BBC Stephen Hawking.

Vlivní vědci proti umělé inteligenci

Ten spolu s Elonem Muskem podepsali na začátku roku otevřený dopis zveřejněný neziskovou organizací The Future of Life Institute. Upozorňují v něm na budoucí nebezpečí umělé inteligence a na nutnost ochrany lidstva před touto hrozbou.

Spoluzakladatel Microsoftu se svým postojem dostal do názorového rozporu s jedním z šéfů vývoje svojí firmy, Ericem Horowitzem, pro něhož je umělá inteligence více příležitostí než hrozbou.

Navzdory svému současnému názoru Bill Gates v rozhovoru rovněž uvedl, že vývoj umělé inteligence byl středem jeho zájmu už v době založení Microsoftu.

Zároveň prozradil, že technologové Microsoftu v současnosti pracují na vývoji osobního agenta, který by se měl stát součástí osobní asistentky Cortana (inteligentní osobní asistentka, která je součástí operačního systému Windows Phone 8,1). Ten by si měl zapamatovat všechna osobní data uživatele a v případě potřeby mu tak ulehčit život.

autor: pej | 2. 2. 2015 17:55

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama