Berlusconiho vila, ve které hostil Topolánka, je v zástavě. Má vlastní umělou sopku

ČTK ČTK
24. 2. 2021 11:41
Známé sídlo bývalého italského premiéra Silvia Berlusconiho na Sardinii je v zástavě. V komplexu Villa Certosa italský politik v minulosti hostil ruského prezidenta Vladimira Putina či českého premiéra Mirka Topolánka. Nemovitost kryje emisi dluhopisů, napsal deník Corriere della Sera. Díky tomu byla odhadnuta i její cena - 259 milionů eur (6,7 miliardy korun).
Villa Certosa je luxusní sídlo s hlavní budovou s desítkami místností a s dalšími menšími stavbami v rozsáhlém parku. Součástí areálu je i divadlo či umělá sopka.
Villa Certosa je luxusní sídlo s hlavní budovou s desítkami místností a s dalšími menšími stavbami v rozsáhlém parku. Součástí areálu je i divadlo či umělá sopka. | Foto: Profimedia.cz

V minulosti se podle médií o sídlo zajímali různí kupci. Jejich nabídky byly přitom výrazně vyšší, než je současný odhad. Za komplex v roce 2015 Berlusconimu údajně nabídla saúdskoarabská královská rodina půl miliardy eur (bezmála 13 miliard korun).

Podle španělského tisku byl v roce 2010 jistý podnikatel ochoten dát za nemovitost 400 milionů eur (zhruba 10,5 miliard korun) a transakce byla blízko k uskutečnění.

Villa Certosa je luxusní sídlo s hlavní budovou s desítkami místností a s dalšími menšími stavbami v rozsáhlém parku. Součástí areálu je i divadlo či umělá sopka.

Právě sem za Berlusconim přijížděli politici jako Tony Blair, George Bush nebo Vladimir Putin. Zde se také miliardář nechával fotografovat po boku obnažených mladých žen.

Tony Blair s manželkou při návštěvě Silvia Berlusconiho v jeho vile v roce 2007.
Tony Blair s manželkou při návštěvě Silvia Berlusconiho v jeho vile v roce 2007. | Foto: Profimedia.cz

V roce 2008 strávil tehdejší český premiér Mirek Topolánek ve vile soukromou dovolenou. Snímky, na nichž se objevil nahý, poprvé zveřejnil v červnu 2009 španělský deník El País.

Komplex nevlastní Berlusconi přímo, ale skrze společnost Immobiliare Idra Spa, která se rozhodla vydat dluhopisy v hodnotě 80 milionů eur (2,1 miliardy korun). Půjčku kryje právě nemovitost na Sardinii, což byl důvod jejího ocenění. Kdo cenné papíry nakoupil, ale není známo, konstatoval Corriere della Sera.

Mohlo by vás zajímat: Recenze filmu o Berlusconim

Ve snímku Oni a Silvio jste přesyceni exkluzivitou, navoněností a dráždivostí. Tolik odhalených žen jsem v mainstreamovém filmu neviděl, tvrdí Fila. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa
 

Právě se děje

Další zprávy